Kılıçdaroğlu'nun Şartı!

Kılıçdaroğlu'nun Şartı!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AP Sosyalist Grup Başkan Yardımcısı Hannes Swoboda ve Avrupalı parlamenterlere mektup göndererek Anayasa Paketiyle ilgili referandumda 'hayır' deme gerekçelerini açıklayacağını söyledi.

Swoboda'nın olayların ayrıntılarını bilmediğini savunan Kılıçdaroğlu, CHP'ye tepki içeren son açıklamalarının da Avrupalı Sosyalist Parlamentere başkaları tarafından söyletildiğini iddia etti.

CHPile Avrupalı Sosyalistler arasında yaşanan gerginlik üzerine karşılıklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. CHP Brüksel Temsilciliği tarafından AP Sosyalist Grup Başkan Yardımcısı Adrian Severin'e gönderilen 'Sosyalistlerin fikirlerininAK Partitarafından enjekte ediliyor' içerikli mektuba Swoboda'nın tepkisi "Bana kimse fikir enjekte edemez" şeklinde olmuştu.

Bir televizyonda canlı yayına katılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili bir soru üzerine Swoboda'nın bu sözleri de söylemediğini başkaları tarafından söyletildiğini iddia etti. Swoboda'nın Türkiye'dekiAnayasa değişikliğikonusunda ayrıntıları bildiğini zannetmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Ben kendisine açık medya aracılıyla şunu söyledim. Anayasa'da yargıyla ilgili öngörülen düzenlemeleri kendi ülkesinde geçirebiliyorsa söz veriyorum biz de 'evet' diyeceğiz. Kendi ülkesinde geçiremiyorsa o zaman bu anayasa değişikliğine bize 'evet' deme gerekçesini ben merak ediyorum." dedi.

Swoboda ve Avrupalı parlamenterlere önümüzdeki yıllarda birer mektup göndereceğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Anayasa değişikliklerini hangi gerekçelerle hayır dediğimizi bütün ayrıntılarıyla anlatacağız kendilerine" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com