Kılıçlar Çekildi! İşte Müthiş Kapışma

Kılıçlar Çekildi! İşte Müthiş Kapışma
2011 Yılı Mali Bütçe konuşmasında iki lider birbirine yüklendi..

TBMM'deki bütçe görüşmelerinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni bir dosya açıklayacağı belirtilmişti. Kılıçdaroğlu, Meclis kürsüsünde merak edilen açıklamayı yaptı:

"17.7.2007 tarihinde Hacı Ali, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde çalışıyor ve burdaki rüşvet çarkını polise anlatıyor. Rüşveti polise anlatıyor. Taksi duraklarından, benzin istasyonlarından rüşveti toplayan kişileri anlatıyor. Rüşvet, evrakta sahtecilik suçuyla emniyet gönderiliyor. 26 sayfalık tutanak 26 sayfaya indiriliyor. Onun içinde Kayseri Anakent Belediye Başkanı'nın rüşvet olayıyla ilgili bölümleri mi çıkarıldı? O tutanak niçin azaltıldı. Adalet Bakanı'na soruyorum.

Zamanın Kayseri Valisi Osman Güneş, bilirkişi incelemesi tamamlanmadan dosyayı kapatmış, sonra da müsteşar oluyor, müsteşarlığı döneminde de dosyayı kapatıyor.
Benim sorum şu, ben Sayın Başbakan'a burda 'Siz yaptınız' demiyorum, bu olayın üzerine giderseniz, destek verelim. Başbakan araştırsın, Hacı Ali Hamurcu nerede? Başbakan yanıtlasın, Avukat Yakup Erikel kimdir? Sayın Arınç kendisine yardımcı olabilir."

Erdoğan Böyle Yanıt Verdi:

"Yolsuzluk... Sürekli olarak bunu tekrar edenler oldu. Elinde aslı astarı olmayan belgeleri sallayanalar... Bunları çok gördük. Yerel seçimlerde İstanbul adayı olan Sayın Kılıçdaroğlu, benim belediye başka adayım (Topbaş) ile ilgili olarak da birçok şey konuştu. Hadi yargıya götürseydin. Bir şey bulamayacaksın. Bugüne kadar açtığın dosyaların içi hep boş çıktı. Burada bir şeyi daha ifade etmekte fayda görüyorum. Belediye başkan adayı iken fakirlere ayda 600 lira maaş bağlayacağını ifade etmiştin. Şimdi CHP Genel Başkanı oldun, hadi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanın fakirlere 600 lira versin. Bekara karı boşamak kolay. Hadi senin belediye başkanın yapsın. Öyle kuru kuruya şuraya bu kadar vereceğim demekle ülke yönetilmez.

Bir dosyadan daha bahsettin. Benim belediye başkanım o kişiyle ilgili hemen anında davayı açmış. Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiği şikayet ile Hacı Ali Hamurcu'yu ihbar etmiş. 20 gün sonra yakalanmış, savcılık tarafından ifadesi alınmıştır. Bütün bu ifadeler dosyasında mevcuttur. Kaybolan herhangi bir ifade yoktur. Ve şu anda bu zat cezaevinde. (Kılıçdaroğlu'na hitaben) Gene çaktın... Devamlı yaptığın iş bu."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com