Kilim Mobilya Uşak'ta şube açtı

Kilim Mobilya Uşak'ta şube açtı
Kilim Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet yayla, ihracatın artması için markaya ihtiyaç olduğunu ifade ederek, “Türkiye'nin ihracatı arzuladığımız seviyede değil. AB ülkelinin bizden fazla ihracat yapmasını bir Müslüman olarak kıskanıyorum&#

Kilim Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet yayla, ihracatın artması için markaya ihtiyaç olduğunu ifade ederek, “Türkiye'nin ihracatı arzuladığımız seviyede değil. AB ülkelinin bizden fazla ihracat yapmasını bir Müslüman olarak kıskanıyorum”dedi.
Uşak Park Center alış veriş merkezindeki Kilim Mobilya mağazasının açılışı nedeniyle Kayseri'den Uşak'a gelen Kilim Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yayla, istihdam ve üretimin önemine değindi. Devletin her ay işsizlik rakamları açıkladığını ancak istihdam oluşturan girişimcinin işçi maliyetlerini düşürmediğini belirten Mehmet Yayla, Kilim Mobilya olarak bin 100 kişiye istihdam sağladıklarını ve sektörde Türkiye'nin ikinci büyük kapasitesine sahip firma olduklarını kaydetti. Yabancı sermayeye verilen desteğin yerli müteşebbislere de sağlanmasını istediklerini Kilim adının öz Türkçe olduğunu ve bu nedenle Kayseri'de ödül aldıklarını belirten Yayla, “ Kilim bu toprakların bağrından çıkan insanların emek yediği bir markadır. Firmamızın ismi öz Türkçe olduğu için bu konuda ödül aldık. Firma olarak 250 bin metrekare kapalı alanda üretim yapıyoruz. Sektörde Türkiye'nin en büyük kapasitesine sahip ikinci markasıyız. Biz istihdamın ve üretimin önündeki yüklerin azaltılmasını arzu ediyoruz. Çünkü ihracatı artırmak için Türkiye olarak markalara önem vermek zorundayız. Marka oluşturabilmek için de istihdam ve üretimdeki yüklerin azalması gerekir. Kilim Mobilya olarak Türkiye'nin her ilinde şube açtık. Önümüzdeki dönemde yurt dışına açılmayı da hedefliyoruz. İran, Irak ve Suriye gibi komşu ülkeler ile İslam ülkelerinin tamamına açılmak istiyoruz. Bu konuda güzel çalışmalarımız var. Bunları başarabilirsek ihracata daha fazla katkı sunacağız. Dünyada en iyi ihracatı Almanya yapıyor. Yıllık bir trilyon 300 milyar dolar ihracat yapıyorlar. AB ülkelerinin de ihracat rakamları çok iyi durumda. Bir Müslüman olarak AB ülkelerinin ve Almanya'nın bu seviyelerde olmasını kıskanıyorum. Bizim daha fazla çalışarak ihracatta AB ülkelerini geçmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ülkeyi yönetenler boş işlerle meşgul oluyor. Biz onların boş işler yerine ekonomiyle bilimle meşgul olmasını istiyoruz. Ülkeyi yönetenler ve siyasiler boş işlerle meşgul olacaklarına marka, teknoloji ve yeni iş alanları üretsinler ”dedi.
Uşak Şok alış veriş merkezleri Genel Müdürü Halis Aslan ise Kilim markalı ürünleri müşterileriyle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “ 13 şube ile 2010 yılına girdik. 230 kişiyi çalıştırıyoruz ve bugün itibariyle 15 şubeye ulaştık. Merkez şubemizde Kilim markasını müşterilerimizle buluşturduğumuz için mutluyuz. 2010 sonuna kadar şube sayımızı 19'a 2011 de ise 25'e yükseltmeyi hedefliyoruz. Kazandığımızı yeni yatırımlara aktarmaya devam edeceğiz. Amacımız üretim ve istihdama katkı sağlamak”dedi.
Konuşmaların ardından Kilim Mobilya mağazası dualar eşliğinde açıldı. Açılışa çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com