Kilisede hırsız alarmı

Kilisede hırsız alarmı
Beyoğlu'nda bulunan Aziz Yahya Türk Ortodoks Kilisesi'nde şüpheli bir kişinin olduğu ihbarı polisi alarma geçirdi.
Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevkedilirken, polisler kilisenin içinde ve çatısında şüpheli kişiyi aradı. Kilise görevlisi Ferman Yaramış, şüphelinin hırsızlık amacıyla kiliseye gelmiş olabileceğini söyledi.
 
Olay gece saat 02.00 sıralarında Beyoğlu Karaköy’de bulunan Aziz Yahya Türk Ortodoks Kilisesi’nde meydana geldi. Kilisenin çatısında şüpheli bir kişinin olduğu ihbarını alan polis ekipleri hemen olay yerine hareket etti.

Kiliseye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, polisler kilisenin içinde ve çatısında şüpheliyi aradı. Kilise çevresini de kuşatan polisler, fenerlerle arama yaptı. Şüphelinin hırsızlık amacıyla kiliseye geldiği düşünülürken, civar sokaklarda da yapılan aramalara rağmen kimseye rastlanmadı.

Polisin aramaları yaklaşık 1 saat sürdü. Kilisenin bitişiğinde ikamet eden kilise görevlisi Ferman Yaramış ve hırsızı gördüğünü iddia eden oğlu Yakup Yaramış, polislere şüpheliyi gördükleri yeri gösterdi.
 
"BURASI İBADETHANE. BURADA DUA KİTABINDAN BAŞKA BİŞEY YOK"
 
Daha önce de kiliseye hırsızlık amacıyla girmek isteyen kişilerin olduğu öne sürülürken, kilisenin görevlilerinden Ferman Yaramış, "Geçen hafta da aynısı oldu. Polisi aradık polis gelmedi. Bugün de çocuk görmüş. Haber verdi. Polis geldi. Ortalıkta bir şey bulamadılar. Gitmiş olabilir. Çalınan bir şey yok. Zaten içerde çalınacak bir şey yok. Burası bir ibadethane, burada dua kitabından başka bir şey yok" dedi.

Beyoğlu’nda bir kiliseye yapılan hırsızlık ihbarı polisi alarma geçirdi. Köşe başlarını tutan polis, kilisenin çatı katında hırsız aradı. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com