Kim Bu Ahlaksız?

Kim Bu Ahlaksız?
Camia kasedi medyaya sızdıranı arıyor!

G.Saray'ın sezon başındaki tanıtım çekimi sırasında kaptan Arda ile futbolcular arasında forma rengiyle ilgili gerçekleşen küfürlü konuşmaların medyaya sızdırılması takımda şok etkisi yaptı. Herkes “Kim bu ahlaksız?” diye isyan ediyor.

TRT 3'te geçtiğimiz pazar akşamı yayınlanan Futbol Arenası programının içeriği, Galatasaray camiası ve futbol kamuoyunda büyük bir bomba etkisi yarattı. Arda Turan ile Ayhan, Sabri ve Adnan Sezgin'in 'mercan rengi forma' hakkında sarfettiği sözler ve Arda'nın formanın rengi ile ilgili küfür içeren sözleri, herkesi hayretler içerisinde bıraktı.

Esas hayrete düşüren olay ise yaklaşık 9 ay önce yapılan 'reklam çekimi' görüntülerinin hangi amaçla, kim veya kimler tarafından medyaya sızdırılmış olmasıydı. Sarı-Kırmızılı futbolcular da bu işe büyük öfke duydu. Bu ahlaksızlığı yapan kişi ya da kişilerin görüntüleri nasıl ele geçirdiği, medyaya ulaştırmak için nasıl bir çalışma içine girdiği ve hangi amaçla yaptığı soruları oyuncuların aklını karıştırıyor. Futbolcular “Kim bu ahlaksız?” diye birbirine soruyor. Kasedi kimin ortaya çıkardığı, G.Saray'ın 'yatak odası' sayılacak bir ortamdan dışarıya nasıl sızdırıldığı ve Arda'nın takımdan ayrılma arifesinde bunun bilinçli olarak mı yapıldığı soruları ise kamuoyunun aydınlatılmasını beklediği konular olarak öne çıkıyor.

KASET İÇİN 5 SENARYO
Arda'nın konuşmalarının televizyona sızdırılması olayıyla ilgili camiada büyük bir tepki var. Sarı-Kırmızılılar, olayla ilgili 5 'senaryo' üzerinde durup araştırmalarını derinleştiriyor. İşte Arda Turan ve 'mercan' formalarla ilgili senaryolar:
1- Reklam çekimini gerçekleştiren Mustafa Altıoklar'ın çekim ekibinden biri sızdırdı.
2- Galatasaray TV'nin içinden biri medyaya sızdırdı.
3- Basında Cemal Özgörkey'in bulunduğu Sportif A.Ş.'nin içinden biri tarafından sızdırdı.
4- Spor markaları, G.Saray gibi bir kulübün formalarını ele geçirmek için bu işi yaptı.
5- Arda'yı taraftarın gözünden düşürüp, satışını gerçekleştirmek için yönetim mi sızdırdı.

SADECE ARDA BÖLÜMÜ
Galatasaray'da büyük bir kriz ve infial yaratan forma olayı ve Arda'nın konuşmaları için el altından ortaya çıkartılan kasedi hazırlayan kişinin ismi hakkında çeşitli dedikodular dolaşıyor. Bu kişinin Yiğit Turhan adını kullandığı ileri sürüldü. Yiğit Turhan isimli kişinin günlerce TRT'de program yapan Ersin Düzen'in peşinde koşup, kasedi pazarlamaya çalıştığı belirtildi. Bu kişinin bir dönem de Kanal Türk'ten Serhat Ulueren'i arayarak, kaset hakkında bilgi verip, satışı için para talep ettiği iddia edildi. Bu kişinin elinde, o günkü çekimlere ait başka görüntüler de bulunduğu ancak bunları 'ayıklayarak' sadece Arda Turan ile ilgili bölümü ortaya çıkardığı da söyleniyor.

HASAN TANKAYA: GÖRÜNTÜLER BİZİM DEĞİL
Galatasaray TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Tankaya, kulüp ve Arda Turan'ın yıpratılmak istendiğini söyledi. Tankaya şöyle konuştu: “Görüntüleri sadece Arda'yı değil, G.Saray'ı da yıpratma politikası olarak yorumlayabiliriz. Görüntüler kesinlikle G.Saray TV'e ait değil. Sezon başı forma tanıtımı için yapılan çekimlerin perde arkası görüntüleri. G.Saray TV'nin arşivine, programına veya herhangi bir haberine girmeyen ve hiçbir şekilde kullanılmayan görüntüler. Bunu kayıt ve arşivlerle de
doğrulayabiliriz. Forma tanıtımı için Mustafa Altıoklar ve ekibiyle çalışıp teknik destek verdik. Kasetler pazarlamaya, oradan da Altıoklar'a teslim edildi. Bu işi
yapanlar ortaya çıkana kadar takipçisi olacağız.”

50 BİN $ İDDİASI
Arda Turan'ın 'mercan' formalar için yaptığı açıklamaların yer aldığı kaset için TRT'den 50 bin dolar para istendiği ileri sürüldü. Galatasaray camiası ve Türk futboluna bomba gibi düşen kasedi elinde bulunduran kişi ya da kişilerin, TRT'den 50 bin dolar talep ettiği, ancak bunun reddedildiği ifade edildi. Kasedi hazırlayanın program ratinginin yüksek olması nedeniyle sonrada maddi talebinden vazgeçtiği bildirildi.

ARDA TURAN NE DEMİŞTİ?
Galatasaray kaptanı Arda Turan'ın, TRT 3'te yayınlanan 'Futbol Arenası' programında Sabri, Ayhan ve Adnan Sezgin arasında 'pembe forma' ile ilgili geçen diyalog:
- Eee Galatasaray forması nerede?
- Her sene bir or... rengi var. Heriflere malzeme veriyoruz yani.
- Abi (Adnan Sezgin) böyle forma olur mu abi ya... A.... K... bunların...
- Sen (Adnan Sezgin) şu formalara nasıl bakmazsın?
- Ver siyah forma, ver beyaz forma giyelim...

Daha sonra programa telefonla bağlanan Arda, G.Saray formasını çok sevdiğini vurgulayarak şu açıklamaları yaptı: “Geçen sezon turuncu, bu sene de pembe forma vardı. Bu formayı sevmediğimi, her zamanki gibi idman öncesi ya da soyunma odasında falan konuşuyorduk. Argo bir dille her zamanki gibi aramızda konuşuyorduk. Adnan Abi'ye serzenişte bulunuyorduk. O olay gizli bir çekimdi. Kesinlikle basının girmesinin yasak olduğu bir andı. Kimin verdiğini bilmiyorum. Ama ben hâlâ aynı düşüncedeydim. Biz pazarlamadan anlamadığımız için klasik sarı-kırmızı formayı giymek isteriz. Sorgulanması gereken o yayını servis edenler. Bizim yarın maçımız var bununla ilgilenmek çok üzücü.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com