Kim Bu Büyük Medya Patronu?

Kim Bu Büyük Medya Patronu?
İsmail Küçükkaya'nın yazısı parçadaki son eksiği tamamladı. İşte Sarıgül'ü partiden vazgeçiren fotoğrafın tamamı...

Akşam Gazetesi Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya bugün köşesinde Mustafa Sarıgül’ün parti kurmaktan son anda vazgeçmesiyle ilgili çok kritik bir bilgi verdi.

Küçükkaya, Sarıgül’ü parti kurmaktan vazgeçirenin Hüsamettin Özkan olduğunu yazdı. Üstelik de Sarıgül’ün ağzından.
Sarıgül şöyle demiş: “'Hüsamettin Özkan'ın tavsiyesi. O benim siyaset hocamdır. Partiyi kurma dedi, dinledim. Ben bunu kimse için değil, Türkiye için yaptım”

Bilindiği gibi Hüsamettin Özkan, bir dönem Bülent Ecevit’in sağ koluydu ve sonradan Ecevit’i sırtından hançerleyip partisini darma dağın eden ve pek çok milletvekilini bölen isim oldu.

Ama Hüsamettin Özkan’ın asıl derinliği medyayla ilişkilerinden kaynaklanıyor. Aydın Doğan, Cem Uzan, Mehmet Emin Karamehmet gibi medya devlerinin adeta kankası.

Bu önemli. Çünkü geçtiğimiz günlerde Yenişafak’ta bir haber çıktı. Bu habere göre, Mustafa Sarıgül’ü bir medya patronu çağırdı ve kendisine tıpkı Baykal’ın kaseti gibi bir kaset izletti. Kendi kaseti olduğunu gören Sarıgül şok oldu ve “parti kurma” tavsiyesine uyarak, parti kurmaktan vazgeçti.
Sarıgül bu habere sessiz kaldı. Bu medya patronunun, Türkiye’nin en büyük medya patronu olduğu isim de verilerek açık açık her yerde konuşuluyor.

Ve bu en büyük medya patronuyla Hüsamettin Özkan’ın kanka düzeyinde samimiyeti biliniyor.
Sarıgül’ün çekilmesine bu açıdan da bakınca fotoğraftaki bütün ayrıntılar cuk diye yerine oturuyor.
Küçükkaya’nın yazısından anlaşıldığına göre planın ikinci perdesinde, Sarıgül’ün CHP saflarından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı var.

POSTMEDYA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com