Kim Time dergisini şoke etti

Kim Time dergisini şoke etti
Kısa süre önce "Yılın Yaşayan En Seksi Erkeği" seçilen Kuzey Kore lideri, bu defa da Amerikan Time dergisinin okuyucularının oylarıyla "Yılın Kişisi" seçildi. Time, Kim Jong-un'un seçilmesine internet hackerlarının yardım ettiğini açıkladı.

Amerikan Time dergisinin genelekselleşen ve dünyada ilgi uyandıran 'Yılın Kişisi''nin ilk aşaması tamamlandı. Time dergisi "Yılın Kişisi"ni önce internet ortamında okuyucularına seçtiriyor. Ancak "Yılın Kişisi"nde son kararı Time dergisi editörleri veriyor.

Time okuyucuları, "Yılın Kişisi" olarak Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u seçti. İnternet ortamında 5.6 milyon oy alan Kim Jong-un seçilmesine hackerların yardım ettiği belirtildi. 

Time dergisi, "Yılın Kişisi" oylamasının sonuçlarını manipüle etmek için internet sitelerinin bazı kişilerin saldırısına uğradığını açıkladı. 

NİHAİ SONUÇ  19 ARALIK'TA

Time, internet oylamasının resmi olmadığını, dergi editörlerinin seçeceği 'Yılın Kişisi'nin 19 Aralık’ta açıklanacağını belirtti.

İKİNCİ JON STEWART

'Daily Show' sunucusu Jon Stewart, 2 milyona yakın oyla Kim Jong-un’un en yakın takipçisi oldu. Burma liderleri Aung San Suu Kyi ve Thein Sein, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, New Jersey valisi Chris Christie ilk 10’a giren isimler arasında.

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, ilk 10’a girmesinin yanı sıra aynı zamanda 'kesinlike olamaz' seçeneği en çok işaretlenen aday oldu.

Gangnam Style’la fenomen olan Güney Koreli şarkıcı PSY ise 17’inci sırada yer aldı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com