Kimin dediği doğru?

Kimin dediği doğru?
BİRBİRİNDEN FARKLI AÇIKLAMALAR HALKIN SİYASİLERE OLAN GÜVENİNİ SARSTI. ŞİMDİ DE MİLLETVEKİLİ SONER AKSOY, KÜTAHYA'NIN GÜZERGAH DIŞINDA OLMADIĞINI İDDİA EDİYOR.

Kütahya'nın otoyol projelerinde güzergah dışında bırakılmasıyla ilgili çıkan haberlerden sonra milletvekillerinden, il teşkilatına kadar yapılan birbiriyle alakasız açıklamalar, halkın siyasilere olan güvenini iyice sarstı.
Güzergah dışında kalışımızla ilgili fırsatı kaçırmadan halkla dalga geçer gibi açıklama yapan H.Fehmi Kinay, önce “gerekirse 13. otoyolu da Kütahya'dan geçiririz” dedi. Daha sonra ise sözü “basın olarak bizi harekete geçirdiniz, gerekeni yapacağız” a çevirdi.
Kütahyalı İşadamı, KÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi H. Mithat Delen de, haberler üzerine gazetemize yaptığı açıklamada, durumu öğrendiği andan itibaren harekete geçtiklerini, siyasileri de uyardıklarını teyit etti.
AKP İl Teşkilatı ise, yine gazetecilere yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde Vali Kocatepe'nin başkanlığında bir heyetin oluşturulacağını, Ankara'ya gidileceğini ifade ederken; dün açıklama yapan Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, kendi teşkilatını ve önceki tüm açıklamaları yalanlar şekilde, güzergah dışında olmadığımızı iddia etti.
İHA muhabirine açıklama yapan Aksoy, 'Ankara-İzmir Otoyolu' projesinin kesin olarak Kütahya üzerinden geçeceğini söyledi.
Ulaştırma Bakanlığı otoyol geçici güzergahlarını spekülasyonlara meydan vermemek amacıyla gizli tuttuğunu ifade eden Aksoy, Kütahyalılar'ın otoyol projeleri konusunda rahat olmalarını isteyerek, Ankara'dan gelip Eskişehir üzerinden İzmir'e bağlanacak otoyolun Kütahya üzerinden geçirileceğini savundu.
Yap-İşlet modeliyle Türkiye'nin ulaşım ağını güçlendirecek önemli projelere imza atmaya hazırlandığını ifade eden Aksoy, bu çerçevede önemli bir otoyol projesi olan Ankara-İzmir otoyolunun Kütahya'nın üzerinden geçeceğinin altını çizdi. Yap-İşlet modeliyle özel sektöre yaptırılacak olan bu yollardan biri olan Ankara-İzmir otoyolun dışında, İstanbul ve İzmit Körfezi üzerinden Balıkesir bağlantısıyla İzmir'e uzanacak otoyol projesinin de Kütahya yakınlarından geçeceğini ifade etti. Bu yolun Nisan ayında ihale edildiğini ve 6 milyar dolarlık dev bir proje olduğunu dile getiren Aksoy, Kütahya yakınlarından geçecek bu yol sayesinde de ilimizin ciddi bir kazanıma sahip olacağını vurguladı.
Kimin sözüne güveneceğini bilemeyen halkımız, birbirinden uzak ve tezat bu açıklamaların bir an önce sona ermesini beklerken, merkez ve ilçeleriyle, Kütahya yöneticilerinin, milletvekillerinin, siyasilerinin, sivil toplum önderlerinin ne zaman bir araya gelebileceğini merak ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com