"Kimin oynadığı değil, oynayanın..."

"Kimin oynadığı değil, oynayanın..."
Şenol Güneş, Sivasspor maçı sonrası çarpıcı konuştu...

Sansürsüzhaber  - Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, deplasmanda Sivasspor ile 2-2 berabere kaldıkları maçın ardından yayıncı kuruluşa röportaj verdi.

"YÜZDE YÜZÜNÜ VERMEYE ÇALIŞAN BİR SİVASSPOR, TAM TERSİ TRABZONSPOR..."

Röportaja esprili bir şekilde başlayan Güneş, "İki tane attık, iki tane yedik, maç 2-2 bitti. Gol atmamız sevindirici. Sivasspor kendi evinde hırslı oynayan bir takım. Kazanmayı düşünen bir anlayışla sahaya çıktık. Maça baktığımızda, yüzde yüzünü vermeye çalışan bir Sivasspor, tam tersi olan bir Trabzonspor vardı. Sivasspor'un sevinmesi normal. Bizim için ise üzüntü verici. Düşündüğümüz oyunu tamamen sahaya yansıtamadık. İkinci yarıya iyi başladık. Oyuncu değişiklikler sonrasında yediğimiz gollerde dikkat eksikliğimiz vardı." dedi.


"KİMİN OYNADIĞI DEĞİL, OYNAYANLARIN NE VERDİĞİ ÖNEMLİ"

Güneş sözlerine, "Oyuncularımızın bilinç altına Lille maçının yerleştiğini düşünüyorum. Bizim oyunumuz daha iyi olmalı. Fakat onu bugün göremedik. Bizde şu anda kimin oynadığı değil, oynayanların ne verdiği önemli. Oyuncu kalitesi olarak sıkıntımız yok fakat performans olarak sıkıntımız var. Fizik olarak iyi olan, ancak kafa olarak iyi olmayan oyuncularımız var. Bizim çok fazla dinlenmek için fırsatımız olmadı." şeklinde devam etti. 


"EGEMEN KONUSUNDA YANLIŞ ANLAŞILDIM"

Deneyimli teknik adam, "Oyuncular üzerinden spekülasyonlar yapılıyor. Egemen'e yapılan artist demedim. Egemen ile ilgili sözüm yanlış anlaşıldı. Burak'ı sürekli konuşuyorlar. Müsabakayı kazanma adına, ahlak değerleri konusunda sıkıntı oluyor. Futbolcuların dışarı atılması, sinirlenmesi normal. Oyuncuları nasıl aşağı çekeriz düşüncesi var. Art niyetliler var. Size küfürler geliyorsa, sinirlenmeniz normaldir. Saha dışını dinlememek gerekiyor. Her seyirci için demiyorum. Küfür kültürünü kaldırmamız gerekiyor" dedi.

"TUR ATLAMAK İSTİYORUZ"

Son olarak Lille maçına  da değinen Güneş, "Sakatlar var, oyuncularımızın morali bozuk. Futbol adına ne yaptığımıza ve oyuncumuzun da ne verdiğini sorgularım. Tabi ki tur atlamak istiyoruz. Sakat oyuncularımız var. Sivas sert oynadı desem farklı yöne çekiliyor. Henüz kadro net değil, Lille maçında ne yapacağımız hep berabere sahada göreceğiz. Umarım güzel bir futbol ve iyi bir sonuç göreceğiz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com