"Kimse benden fazla Kürt değil ama.."

"Kimse benden fazla Kürt değil ama.."
Bakan Mehdi Eker katıldığı açılış töreninde PKK'nın eylemlerine sert tepki gösterdi.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Kızıltepe zahireciler derneği tarafından yaptırılacak olan 25 milyon dolarlık hububat merkezinin temeli Gıda, tarım ve hayvancılık bakanı Mehdi Eker tarafından atıldı. Törende konuşan Mehdi Eker, PKK'nın son eylemleriyle huzur ve barışa kurşun sıktığını belirterek, "bende Kürdüm. Kimse benden fazla da Kürt değil. Ama kimsenin Kürtler adına cinayet işlemeye hakkı yok. " dedi

TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Kızıltepe'de Zahireciler Derneği tarafından yaptırılacak olan 25 milyon dolarlık hububat merkezinin temel atma törenine Gıda, tarım ve hayvancılık bakanı Mehdi Eker, Bakan yardımcısı Kutbettin Arzu, Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Ak Parti Mardin Milletvekilleri Gönül Bekin Şahkulubey, Abdurrahim Akdağ, kurum amirleri ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

KİMSE BENDEN FAZLA KÜRT DEĞİL

Kendisinin de Kürt olduğunu belirten Bakan Mehdi Eker, şu ifadelere yer verdi: " Ben Kürdüm. Ben sizden biriyim. Sizin gibi bu topraklarda yaşadım, bu topraklarda doğdum. Kimse benden fazla Kürt değil. Kürtlerin adına da kimsenin cinayet işlemeye hakkı yoktur. Kim cinayet işliyorsa kendi adına işliyor. Biz anne karnındaki 8 aylık bebeğe kurşun sıkılmasını lanetliyoruz. Kimse Kürtler adına da bu tür cinayetleri yapmasın. Biz buna şiddetle karşıyız. Kürtlerin temsilcisi sıfatıyla kimsenin bunu yapmaya hakkı yok. Biz bütün bunlara rağmen Türkiye'nin birlik ve beraberlik projesini Türkiye'ye yeni bir anaysa yapmayı sürdüreceğiz. Türkiye'yi demokratikleştirmeyi, sivilleştirmeyi, bütün vatandaşlarımızın tekrar birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması için gerekli ortamı hazırlama kararlığındayız. Bu konu ile ilgili cinayetleri işleyenler tarihteki kendi utançları ile baş başa kalacaklardır. Milletin gönlünde, Kürtlerin de gönlünde mahkum edileceklerdir. Çünkü bunun hiçbir mazereti yok. Kan dökmenin, yemeğe giden kızlara 200 tane kurşun sıkmanın hiçbir meşru mazereti olamaz. Mizgin hanımın karnındaki 8 aylık bebeği kurşunlamanın hiçbir mazereti olamaz. Hiçbir düşünce bunu haklı gösteremez. Biz kan dökülmesine karşıyız. Ve biz sesimizi yükseltmeliyiz. Sesimizi yükseltmezsek hepimize mal edilen bir problem haline gelir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com