Kimse Doğan Grubu İçin Ağlamayacak!

Kimse Doğan Grubu İçin Ağlamayacak!
Taraf gazetesinin bugün yayınladığı WikiLeaks Türkiye belgeleri medya dünyasını karıştıracak. İşte gazetede yer alan belgeler...

Habertürk Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, eski patronunu hırsızlık yapmakla suçlamış: Türkiye'de kimse Doğan için ağlamayacaktır.

NTV Hükümete Mesafeli Duracak

WikiLeaks belgelerinde medya patronlarını konu alan raporlar olduğu gibi ABD'li diplomatların gazetecilere yaptığı sohbetlere dayanarak yazdığı kriptolar da var. 1 Ekim 2009 tarihli telgrafta, Doğan grubuna kesilen rekor vergi cezasının basının geleceği üzerine etkisi araştırılmış: NTV'nin Genel Yayın Yönetmeni Ömer Özgüner "bu ceza kesinlikle bir uyarıdır. Hükümetle aramızdaki mesafeyi korumaya devam edeceğiz" diyor.

Beki'ye Göre Başbakanın Dahili Yok

Habertürk yayın yönetmeni Altaylı, 17 yıl çalıştığı Hürriyet grubu için ağır ithamlarda bulunuyor: Doğan grubu hırsızlık yapıyor. Türkiye'de kimse Doğan için ağlamaz. Hükümet Doğan'a bunu yapabiliyorsa, herkesin başına gelebilir... Mustafa Karaalioğlu'na gire ise ceza, işgüzar bir vergi memurunun işi. Akif Beki'ye göre de Başbakan'ın vergi cezası kesilmesinde bir dahili yok.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com