Kimyasal yüklü tren yandı

Kimyasal yüklü tren yandı
Belçika’nın Wetteren kentinde kimyasal yüklü bir trenin nakliye sırasında alev alması sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybederken 33 kişi de yaralandı. Yetkililer olayın nasıl meydana geldiğini henüz bulamazken araştırmaların devam ettiği

Yerel saatle 2:30 sıralarında meydana gelen olay Hollanda’dan gelen vagonların nakliyesi sırasında meydana geldi. Yetkililer olay sırasında 1 kişinin hayatını kaybettiğini ve 30’dan fazla kişinin zehirlendiğini ifade etti.

Olay sonrası 250 kişinin hemen bölgeden tahliye edildiğini kaydeden yetkililer Wetteren bölgesindeki Serskamp ve Schellebelle kasabalarında yaşayan insanlardan evlerinden çıkmamalarını ve kapıları ile pencerelerini kapalı tutmalarını istediklerini ifade etti.

Bölgedeki yerel yöneticilerden birinin sözcüsü ise yaptığı açıklamada, “Tank halen oldukça sıcak. Köpüklü halılarla soğutmaya çalışıyoruz” dedi.

Kanalizasyon ve duman yoluyla zehirli gazların insanların evine sızmış olabileceğini de ifade eden sözcü, “Şimdiye kadar 33 kişi sağlık problemleri nedeniyle acil servise kaldırıldı” dedi. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com