Kinay'dan muhalefet vekili gibi açıklama

Kinay'dan muhalefet vekili gibi açıklama
Kinay Meclis'te yapması gereken açıklamayı Kütahya'da yaptı: “Teşvik süresi uzatılsın.” Kinay'ın bu açıklamalarına, görüşlerini aldığımız vatandaşlardan; “Bu konuşmayı Kütahya'da değil, TBMM'de yapmalısınız. Halkın 'GEÇİM AÇILIMI'

Kinay Meclis'te yapması gereken açıklamayı Kütahya'da yaptı: “Teşvik süresi uzatılsın.” Kinay'ın bu açıklamalarına, görüşlerini aldığımız vatandaşlardan; “Bu konuşmayı Kütahya'da değil, TBMM'de yapmalısınız. Halkın 'GEÇİM AÇILIMI'na, ihtiyacı var. Teşvik süresi biterse işsizlik iyice artar! Halk ayaklanma sınırına geldi. Biraz da ekonomiyle ilgilenin...” yorumları geldi.
Kütahya Milletvekili H.Fehmi Kinay, hükümet partisinden olduğunu unutmuşcasına bir açıklama geldi. Kinay, Meclis'te yapması gereken konuşmayı, Kütahya'da yaptı: “Teşvik yasasının uzatılmasının yerinde olacağını ben görüş olarak aktarmak istiyorum.'
İHA muhabirine açıklama yapan Kinay, 31 Aralık 2009 tarihinde sona erecek 5084 ve 5340 sayılı yasaların sürelerinin uzatılması halinde işsizlik konusunda problemlerin bir nebze olsun hafifleyeceğini söyledi.
Teşvik yasasının süresinin uzatılmasıyla ilgili “Meclis'te şu çalışmaları yaptık, sürenin uzatılacağı müjdesini veriyorum” diyemeyen Kinay, “Ben burada, başta Bakanlığınız olmak üzere tüm milletvekillerimizin takdirine bırakıyorum. 5084 ve 5350 sayılı yasalar özellikle istihdamı özendirici nitelikte enstrümanlar taşımaktaydı. Oysa yatırımla ilgili daha çok şu anda 2010 yılından itibaren halen yürürlükte olan ve 2010'da ikame edeceğini düşündüğümüz yasa daha çok yatırım teşvik belgesine bağlı firmaların istihdamını ve yatırımı özendirecek enstrümanlara sahip. Bu nedenle 2010 yılının da işsizlik konusunda, ülkemizin işsizlik konusunda yaşayacağı sorunları bir nebze olarak olsun hafifleteceği düşüncesiyle teşvik yasasının uzatılmasının yerinde olacağını ben görüş olarak aktarmak istiyorum' demekle yetindi.
Kinay'ın bu açıklamalarına, görüşlerini aldığımız vatandaşlardan; “Bu konuşmayı Kütahya'da değil, TBMM'de yapmalısınız. Halkın 'GEÇİM AÇILIMI'na, ihtiyacı var. Teşvik süresi biterse işsizlik iyice artar! Halk ayaklanma sınırına geldi. Biraz da ekonomiyle ilgilenin...” yorumları geldi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com