Kindar gençliğe CHP'den yanıt

Kindar gençliğe CHP'den yanıt
CHP'li Gökçe Pişkin'den AKP Gençlik Kolları Başkanı Çubukçu'ya cevap.

CHP PM Üyesi Gökçe Pişkin'den AKP Gençlik Kolları Başkanı Zafer Çubukçu'nun ODTÜ öğrencilerine yönelik sözlerine yanıt geldi.

GÖKÇE PİŞKİN AÇIKLAMASI ŞÖYLE...

Yaklaşık 10 gündür ODTÜ’de cereyan eden olaylar, tüm ülke gündemini alt üst etmiş ve gençlik hareketi birçok üniversiteye sıçramıştır. Konuyla ilgili olarak, başta üniversite rektörleri olmak üzere kimi kurum ve kişiler protesto gösterilerini kınamış, kimi kurum ve kişilerde öğrencilerin arkasında durmuşlardır.

Son olarak iktidar partisinin Gençlik Kolları Genel başkanı, İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma törenlerinde, Başbakanın gözlerine bakarak ODTÜ’lü öğrencilere yönelik “Edepsiz Azınlık” ve “3-5 Çapulcu” sözlerini sarf etmiştir.

ODTÜ’lüler ne edepsiz ne de çapulcudur.
Kurulduğundan bugüne zulme, savaşa, emperyalizme karşı direnmeyi görev bilen bir okulun mirası ışığında ODTÜ’lüler; bilimi kitaplar arasında mekik dokuyarak öğrenmişlerdir.

ODTÜ’lüler yalnızca ODTÜ’nün değil; Türkiye’de otoriterliğin karşısında duran herkesin sesidir. Ve bu ses, burslara yapılan 20 TL’lik zam ile kesilemez.

Bir Gençlik Kolu Başkanın, empati yapmak yerine kolay olanı seçip gücün yanında saf tutmasını da kamuoyu özellikle de genç arkadaşlar, mutlaka değerlendirecektir. Bir Gençlik Kolu Genel Başkanına yakışan ayda 280 TL’lik gelirle okulunu okuyup bilim üretmeye çalışan öğrencinin arkasında durmaktır.
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com