Kıratlı: "Engellerimiz dikensiz güllerimizdir"

Kıratlı: "Engellerimiz dikensiz güllerimizdir"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Simav Belediye Başkan Adayı Yrd. Doç. Dr.Nurullah Kıratlı, dün kutlanan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle gazetemize açıklamalarda bulundu.
Mustafa Arıgümüş | Simav

Kıratlı, dikensiz güllerimiz olan engelli vatandaşların yaşam kalitesini yükselterek, bu yönde sağlıklı çalışmalar yapıp, kalıcı çözümler üretip bu konuya katkı sunmanın öncelikli olarak yerel yönetimlerin olduğunu vurguladı.MHP Belediye Başkan Adayı Kıratlı, “Toplumsal hayatımızın içerisinde, engellilerin de hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri temel bir insan hakkıdır. Bu bağlamda, engelli insanlarımızın maruz kaldığı eşitsizlikleri ortadan kaldırmak, istihdam yoluyla özgürleşmelerini sağlamak, yaşam koşullarını iyileştirmek, düşünce engelli ön yargılarla mücadele etmek ve onlara güvenli bir gelecek sunmak, öncelikli görevimiz olmalıdır. Bu nedenle şirin ilçemizde bulunan engellilerimizin; kendine yeterli, üretken, özgür bireyler haline gelmelerini bu bağlamda toplumla bütünleşmelerini sağlayacak hizmetlerden, azami ölçüde istifade etmesine yönelik çalışmalar yapmanın sosyal belediyecilik anlayışı olduğu düşüncesini taşıyorum.
 
Halkımız 30 Mart günü sandığa gittiğinde şahsıma ve belediye meclis üye adayı arkadaşlarıma teveccüh gösterirlerse bilinmelidir ki, Simav’ımızın dikensiz gülleri olan engelli vatandaşlarımız ve onların aileleri için de bir dizi çalışma hayata geçecektir” 
 
Engelli insanların öncelikli olarak sevgi ve saygıya ihtiyacı olduğuna da dikkat çeken Kıratlı, “Onları en fazla rahatsız eden horlanmaları, itilmeleri, kakılmaları, yaşadığı toplum içinde yok sayılmalarıdır. Hâlbuki her engelli vatandaşımız sağlıklı her insanın sahip olduğu hak ve özgürlüklere sahiptir. Unutulmamalıdır ki, her sağlıklı insan aynı zamanda birer engelli adayıdır. Bu vesile ile Simav’da yaşayan tüm engellilerimizin 
 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, onlara yaşamlarında önlerine çıkan engellerin kalktığı günler temenni ediyorum” şeklinde konuştu.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com