Kırım'ın Rusya'ya bağlanma kararı

Kırımın Rusyaya bağlanma kararı
Ukrayna Parlamentosu'nda, Kırım Parlamentosu'nun feshedilmesi yönünde oy veren milletvekillerinin Kırım'a girişinin yasaklandığı iddia ediliyor

KİEV (AA) - Kırım Tatar Milli Meclisi eski Başkanı ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Cemil Kırımoğlu, Kırım'a girmesinin yasaklanması durumunda, böyle bir kararı alanların bedelini ödeyeceğini söyledi.

Tek taraflı bağımsızlığını ilan ederek Rusya'ya bağlanma anlaşması imzalayan Kırım yönetiminin, Ukrayna Parlamentosu'nda, Kırım Parlamentosu'nun feshedilmesi yönünde oy kullanan milletvekillerinin yarımadaya girişini yasakladığı ileri sürülüyor.

 Kırım Tatar Milli Meclisi eski Başkanı ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Cemil Kırımoğlu, Kırım Parlamentosu'nun aldığı öne sürülen yasak kararını AA muhabirine değerlendirdi.

Ukrayna Parlamentosu'ndaki Kırım Parlamentosu'nun feshedilmesine ilişkin oylamada kendisinin de oy kullandığını vurgulayan Kırımoğlu, Kırım'a girmesinin yasaklanmasını son derece saçma olarak niteledi.

Kırımoğlu, “Sözde Kırım yönetimi, eğer benim Kırım'a girişimi yasaklarsa bunun bedelini öder, sürprizlere hazır olsun" ifadesini kullandı.

Böyle bir kararın olup olmadığına ilişkin Kırım Tatar Mill Meclisi yetkililerinin temaslarda bulunduğunu dile getiren Kırımoğlu, sözde Kırım yönetiminin "Biz bu kararı alacak kadar aptal değiliz, bu kararı alırsak, burada ne olacağını biliyoruz” şeklinde yanıt verdiğini bildirdi. 

- Kırım Parlamentosu açıklama yapsın

Kırım Tatar Milli Meclisi Dış İlişkiler İdaresi Başkanı Ali Hamzin de AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kırımoğlu'na karşı böyle bir yasağın gündeme gelmesi halinde, Kırım yarımadasında tahmin edilemez bir durumun meydana geleceğini dile getirdi.

Hamzin, şu anki Kırım yönetiminin, Kırımoğlu'nun bölgeye girişinin yasaklandığına ilişkin iddiaları yalanlayan bir bildiri yayımlaması gerektiğini savundu.

 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com