Kırımlı Öğrenciler'den Kütahya Valisine Ziyaret!

Kırımlı Öğrenciler'den Kütahya Valisine Ziyaret!
Kırım Özerk Cumhuriyetinde faaliyet gösteren Mühendislik ve Petekoji Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği Kütahya'da staj yapan 10 öğrenci, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret etti.

Dumlupınar Üniversitesi ile Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyetinde faaliyet gösteren Mühendislik ve Petekoji Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği Kütahya'da staj yapan 10 öğrenci, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret etti.

Kocatepe, kabulünde yaptığı konuşmada, Kırımlı öğrencileri kentte görmekten memnuniyet duyduğunu bildirdi. Kırım Türklerinin her zaman Türk milletinin gönlünde olduğunu söyleyen Kocatepe, şöyle konuştu: ''Biz Kırım Türklerini hep hüzünle anıyoruz. Tarihte çektikleri sıkıntıları biliyoruz. Onların temsilcilerini burada görmenin sevincini hiçbir şeyle ölçmek mümkün değil. İnşallah onlarla daha sık görüşürüz. Onları burada görür, bizler de oralara gideriz. Tabi geçmişteki sıkıntılar da bir yerde geride kaldı denilebilir. Orada şu anda daha rahat yaşam şartları var. Ben her şeyin bu gençlerimizin gönüllerince olmasını istiyor ve buradaki ziyaret süreleri içerisinde Valilik olarak her türlü yardıma hazır olduğumuzu bildiriyorum.'' Öğrenciler de Kütahya'nın kentsel görünümünü Kırım'a benzettiklerini ifade ederek, burada hiç yabancılık çekmediklerini, kendi vatanlarında gibi hissettiklerini kaydetti. Kocatepe, daha sonra öğrencilere Valilik girişinde bulunan maden ve çiniler ile yöresel kıyafetlerin sergilendiği bölümü gezdirerek, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com