Kırklareli Milletvekili Dibek'in partisinden istifası

Kırklareli Milletvekili Dibek'in partisinden istifası
CHP Kırklareli Milletvekili ve Belediye Başkan adayı Kesimoğlu:-"Mantıklı bir düşünceyle, vermiş olduğu kararı bir gözden geçirecektir ve ait olduğu yuvaya geri dönecektir. Buna eminim ben

CHP'nin Kırklareli Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu partisinin aynı ilden milletvekili olan Turgut Dibek'in istifasına ilişkin, "Mantıklı bir düşünceyle, vermiş olduğu kararı bir gözden geçirecektir ve ait olduğu yuvaya geri dönecektir. Buna eminim ben" dedi.

CHP'nin Kırklareli Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile Edirne Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan partisinin grup toplantısı öncesinde gazetecilerin adaylıklarına ilişkin sorularını yanıtladılar.

Gürkan, aday gösterilmesi sonrası parti bilinci ve sorumluluğu ile hareket ettiğini belirterek, şunları söyledi:

"Genel başkanımızın, MYK'nın, partimizin takdiri oldu bu. İkimizde milletvekilliği görevinden son derece onur duyan insanlarız. Bunu yerine getirmeye çalışmış ve bu görevi sürdürme niyetinde olan insanlardık. Her ikimizin de asla ve asla belediye başkanlığı gibi bir düşüncesi, beklentisi yoktu. Ama Sayın Genel Başkanımız, partimiz böyle takdir ettiler. 'Bu bir görevdir. Bunu sizler yerine getireceksiniz' dediler. Biz de ülkenin bu içinde bulunduğu koşullarda, 'peki, başüstüne' dedik. Şimdi bölgelerimize gidip bu görevleri yerine getirip, CHP'nin 6 oklu bayrağını dalgalandıracağız"

Bir gazetecinin Turgut Dibek'in CHP'den istifa etmesine ilişkin soru üzerine ise Kesimoğlu, "Turgut Bey, sevgili kardeşim 2,5 yıl birlikte parlamentoda görev yaptığım, deneyimli, yıllardan beri tecrübesine CHP'ye ve iline, ülkesine vakfetmiş bir arkadaşım. Sanıyorum sağduyu galip gelecektir. Duygu çok önemlidir siyasette ama duygusallığa yer yoktur. Bu bakımdan mantıklı bir düşünceyle vermiş olduğu kararı bir gözden geçirecektir ve ait olduğu yuvaya geri dönecektir. Buna eminim ben" diye konuştu.

-"Başbakan'ın açıklamalarını izlemedim"

CHP Antalya Milletvekili ve eski Genel Başkan Deniz Baykal da grup toplantısı öncesinde gazetecilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisiyle ilgili sözlerine yönelik sorusunu üzerine, "İzleyemedim Sayın Başbakan'ın konuşmasını ama bana da bahsettiler. Bir göreyim, bir bakalım ne var, açıklama yapmamı gerektiren bir şey varsa söylerim" dedi.

Muhabir: Seval Güler
Yayınlayan: Sefa Salantur

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com