Kırklareli'de sel felaketi

Kırklareli'de sel felaketi
Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Büyükkarıştıran Beldesi’nde taşkın sonrası meydana gelen selin acı tablosu gün ışıyınca ortaya çıktı.
Kırklareli'nde yaşanan şiddetli yağış ve selde Büyükkarıştıran Deresi'nin taşması sonucu üç hayatını kaybetti.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!
 
Çok sayıda ev ve işyeri ile araçlar sular altında kalırken, sel sularının evlerden sürüklediği tencere ve tüpler sokaklara yayıldı. Taşkın nedeniyle kapanan D-100 karayolunun Çorlu-Çerkezköy arası tekrar ulaşıma açıldı.Selde babaannesi Zehra Demirel’i kaybeden Mehmet Demirel, “Dışarıda bağırma seslerini duyunca camdan baktım ve su geldiğini gördüm. Herkes uyumuştu ve ailemi uyandırdım. Çatı katına çıkan bir merdivenimiz var ve oradan çatıya çıktık. Evin ikinci katına kadar su geldi. Çatılardan geçerek babaannemin yan taraftaki evine geçtik,ancak babaanemin öldüğünü gördük. Çatıda uzun süre yardım bekledik ve ekipler geç geldi."dedi.

TELEF OLAN KOYUNLARINA AĞLADI
 
Ağılda 170 koyununun telef olduğunu belirten ve gözyaşlarını tutamayan Cüneyt Koç,Sel geldi. Bizde koyunları çıkartmaya gittik. Ancak çoğu telef oldu. Mahvolduk, kurbanlıklar vardı. İnşallah devlet yardım eder."dedi. Ardından da arkadaşına sarılarak ağladı.
 
Yağmur yağışının aralıklarla devam ettiği beldede, bir ağıl yıkılırken, ev ve işyeri sahipleri,itfaiye ekiplerinin yardımıyla evlerine dolan suyu boşaltmaya ve temizlemeye çalışıyor.Tedbir için ise sağlık ve kurtarma ekipleri belde girişinde bekletiliyor.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com