Kırklareli'nde o öğretmene soruşturma!

Kırklareli'nde o öğretmene soruşturma!
Kırklareli’nin Vize İlçesi’ne bağlı Küçükyayla Köyü’nde sınıfında 'ş' harfini söyleyemeyen ilköğretim 2'nci sınıf öğrencisi 8 yaşındaki D.K.’yı, boynuna 'Şakir' yazılı bir kağıdı asarak evine gönderdiği öne sürülen öğretmen Ş.Ç. hakkında adli ve idari sor

İddiaları kabul etmeyen öğretmen Ş.Ç., "Boynuna asma olayı yok. Ben sadece öğrenmesi için kağıdı ev ödevi olarak verip eve gönderdim" dedi.

Vize İlçesi’ne bağlı 450 nüfuslu Küçükyayla Köyü’nde oturan, fabrika işçisi R.K. ve ev kadını N.K. çifti, geçen hafta İlçe Jandarma Komutanlığı ve Vize Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek, 8 yaşındaki kızlarının boynuna sınıfta 'Şakir' yazılı kağıt astığı için sınıf öğretmeni Ş.Ç. hakında şikayette bulundu. Bunun üzerine öğretmen hakkında savcılık adli, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de idari soruşturma başlattı.

"KIZIM RENCİDE OLDU"

Kızının arkadaşları yanında rencide olduğunu ifade eden anne 37 yaşındaki N.K., “Geçen hafta Perşembe günü kızım okuldan boynunda 'Şakir' yazılı bir kağıtla geldi. Sorduğumda sınıfta 'ş' harfi içeren isimleri okuyamadığı için öğretmeninin boynuna astığını ve 'Öğrenmeden gelme' diyip eve yolladığını anlattı. Biz de öğretmenden şikayetçi olduk" dedi.

Birleştirilmiş 1, 2 ve 3’üncü sınıfta okuyan 11 öğrencinin ders gördüğü Küçükyayla İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Ş.Ç. ise kağıdı çocuğun boynuna asmadığını, eve ödev olarak verdiğini söyledi. Kendisi hakkında hem savcılığın hem de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün soruşturma başlattığını ve bu konuda ifade verdiğini anlatan Ş.Ç., şunları söyledi:

"Okulda 1, 2 ve 3’ncü sınıflar aynı yerde eğitim görüyor. D.K. da konuşma güçlüğü var, vasat öğrenci. Okuyamadığı 'ş' harfini öğrenmesi için 'Şakir, Şule' gibi isimlerin yazılı olduğu kağıtları verdim ama boynuna asmadım. Onlara bu kağıtları ev ödevi olarak verdim. Asla boynuna asma olayı yok, ben 33 yıllık eğitimciyim. Kelime oyunu ile cümle öğretmeye çalışıyorum. Onlar da hakkımda şikayetçi olmuş. Ben de gerekli yerlere ifadelerimi verdim. Aileler arasında gurur yapıyorlar. Başarılı olmayan bir öğrenci için 'Başarılı' diyemem ki. Eğitimciyim her türlü role girerim. Yeri geldiğinde kendimiz de müsamerelerde görev alıyoruz. Öğretmek için elimizden geleni yapıyoruz. Biz kağıtla kalemle uğraşıyoruz. Olanlara üzüldüm."

Ailenin şikayeti üzerine öğretmen hakkında idari soruşturma başlattıklarını belirten Vize İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tam, "Müfettiş görevlendirdik. Öğretmenimizin ifadesini alıp, köylülerle görüştü. Şu anda öğretmenimizi görevden alacak bir durum yok, görevine devam ediyor. Aile savcılığa da şikayet etmiş. Adli inceleme de devam ediyor" dedi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com