Kırmızı çizgi kimyasal silah

Kırmızı çizgi kimyasal silah
ABD Savunma Bakanı Panetta, Suriye'nin kimyasal silahlarını kullanmayı düşünmesinden büyük endişe duyduklarını söyledi.
ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, Suriye'nin kimyasal silahlarını kullanmayı düşünmesinden büyük endişe duyduklarını söyledi. 
 
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in niyetleri ile yeni bir istihbarat elde edip etmedikleri sorusuna yanıt vermeyen Panetta, Suriye'nin kimyasal silahlarını kullanmayı düşünmesinin bile endişe duymaları için yeterli olduğunu belirtti.  
 
ABD Başkanı Barack Obama'nın, kimyasal silahları kullanması durumunda Suriye'nin sonuçlarına katlanması gerekeceğini söylediğini anımsatan Panetta, şunları kaydetti:
 
''Tüm dünya, gelişmeleri yakından izliyor. Eğer Esed rejimi, kendi insanları üzerinde kimyasal silah kullanırsa bu çok korkunç bir hata olur. Böyle bir eylemin sonuçlarının neler olabileceğiyle ilgili yorum yapmayacağım. Ancak kimyasal silahların kullanılması, bizim açımızdan kırmızı çizginin geçilmesi anlamına gelir.''     
 
ABD yetkilileri, istihbarat servislerinin, Esed hükümetinin olası kullanım için kimyasal silah stoklarını hazırladığını bilgisini aldığını açıklamıştı.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com