'Kırmızı Kitap' İsrail'i Sarstı!

'Kırmızı Kitap' İsrail'i Sarstı!
Ağabeyi Uğur Mumcu'yu MOSSAD'ın öldürdüğünü söyleyen Avukat Ceyhan Mumcu'dan iddialı sözler..

"Gizli anayasa” olarak nitelendirilen yeni Kırmızı Kitap İsrail’i sarstı. 5 yılda bir yenilenen kitapta Suriye, İran, Gürcistan ve Ermenistan’ın tamamen, Yunanistan’ın kısmen tehdit tanımlamasından çıkarıldığı, İsrail’in ise Türkiye’ye karşı “tehdit” olarak tanımlandığı iddiası İsrail’de büyük yankı buldu. Daha önce Başbakan Erdoğan için “İsrail’in düşmanı” diyen İsrail Turizm Bakanı Mizeshnikov yine İsrailli turistlere boykot çağrısı yaparken Haaretz gazetesinin dünkü başyazısında, İsrail’in Türkiye tarafından ilk kez “düşman devlet” olarak görüldüğüne dikkat çekilerek, “Bu nitelemenin pratik sonuçları da olacak. Ortak tatbikatların iptal edilmesi ve diplomatik ambargo bunun sonuçlarından bazıları. Karar gelecekteki işbirliklerini de olumsuz etkileyecek” denildi.

“DÜNYA İSRAİL’DEN NEFRET EDİYOR”

Yıllardır ağabeyi Uğur Mumcu’yu İsrail gizli servisi MOSSAD’ın öldürdüğünü söyleyen Avukat Ceyhan Mumcu, Türkiye’nin İsrail’i “tehdit” olarak görmekte geç bile kaldığını belirtti. Yeni Akit’e konuşan Ceyhan Mumcu, “İsrail, yaptıkları ile tüm dünya ülkelerinin kırmızı kitaplarına girmeyi hak etmiş bir ülke” dedi. Ağabeyi Uğur Mumcu’nun öldürülmesi konusunda İsrail Büyükelçiliği ile görüştüğünü kaydeden Mumcu şöyle konuştu: “Bana, ‘Biz kimsenin iç işlerine karışmayız’ dediler. Bunun koca bir yalan olduğunu herkes biliyor. Avrupa ülkelerine gittim, sıradan bir İtalyan, sıradan bir Alman bile İsrail’i kendi ülkesine karşı tehdit olarak görüyor. İsrail, yaptıkları ile tüm dünya milletlerinin nefretini üzerine çekti. Türkiye’de şu ana kadar maalesef bizim endişelerimizi giderecek bir adım atılmadı. Faili meçhul cinayetlerle ilgili bir çalışma yapılmadı.”

“İSRAİL PROPAGANDA İLE AYAKTA DURUYOR”

Uğur Mumcu’nun ölmeden önce İsrail, Barzani ve PKK ilişkisini ortaya çıkardığını hatırlatan Ceyhan Mumcu şöyle konuştu: “O gün bu iddialar bir komplo teorisi olarak görülüyordu. Türkiye’de hâlâ öyle bakan aydınlar var. Kürt Yahudisi diye tabir bile çıktı. Ben ‘Uğur’u İsrail öldürdü’ dediğimde de ‘komplo’ dediler. Bir toplantıda bu nedenle Hasan Fehmi Güneş ile tartıştım. Tuncay Özkan da komplo diyordu. Ama İran olunca bu insanlara çok mantıklı görülüyor, bu bir İsrail propagandasıdır. Yıllardır İsrail propaganda ile ayakta duruyor. Türkiye’ye karşı Ermeni lobisi çıkar, ‘Yahudi lobisi Ermenilere karşı’ denerek İsrail ile iyi ilişkiler savunulur. Bu oyun artık bozuluyor.”

TÜRKİYE’YE VAAT EDİLMİŞ TOPRAKLAR TEHDİDİ

Muharref Tevrat’a dayanarak vaat edilmiş topraklara (Arz-ı Mevud) sahip olma hedefini “Siyonizm” adıyla resmi ideoloji haline getiren İsrail’in Türkiye’ye karşı düşmanlığı, kurulduğu günden beri biliniyor. Zira sözde vaat edilmiş topraklar, Türkiye’nin güneydoğusunu da içine alıyor. Sürekli İran’ın nükleer tehdit olma ihtimalinden söz edilirken İsrail Ortadoğu’da nükleer silahlara sahip tek ülke olarak biliniyor. 2008’de eski ABD Devlet Başkanı Jimmy Carter, İsrail’in 150 nükleer silahının olduğunu açıklamıştı. Yabancı istihbarat kuruluşları ise İsrail’in 200 nükleer silahı olduğunu ifade ediyor. Carter, 1976’da başkan seçildi, 1980’de yeniden başkan seçilmesi teşebbüsü ise başarısız oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com