Kırmızı, Mavi, Yeşil fişlemenin belgesi ortaya çıktı!

Kırmızı, Mavi, Yeşil fişlemenin belgesi ortaya çıktı!
Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu müfettiş alımında babasının ismi 'Ali Haydar' olan adaylardan A.Ç., Alevilere kullanılan kırmızı listeye girdiği için olumsuz değerlendirildi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala Kamu kurumlarındaki mavi, yeşil, kırmızı dedikodu olarak nitelendirmiş, fişleme konusunda belge gösterilirse gereğin yapılacağını söylemisti. Taraf gazetesi bu kez renkli fişleme belgelerinin belgelerine ulaştı. Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu müfettiş alım sınavlarında fişleme belgesi olarak nitelenen bir sayfalık belge kırmızı, yeşil, mavi ifadelerine yer veriliyor. Kırmızı renkli adaylarla ilgili is"Diyarbakır nüfüsuna kayıtlı, baba adı Ali Haydar" ifadelerinin yer alması dikkat çekti.

"SİLME İŞLEMİ BAŞLADI"

Maliye Bkanlığı Vergi Denetim Kurulu'nda da bir çalışma yapıldı. Bu konuda bazı bürokratların bilgisayarındaki bilgiler ve notlar silindi. Ancak söz konusu bilgilerin sınava giren adayların eline geçtiği ve bu kişilerin önümüzdeki günlerde Maliye Bakanlığı yöneticileri hakkında dava açmaya hazırlandığı öğrenildi.

"BELGE VARSA GEREĞİ YAPILIR"

Van'da fişleme haberi ile ilgili sorular sorulan İçişleri Bakanı Efkan Ala "Dedikoduyla devlet ynetilmez" demiş ve "Buna ilişkin bilgi belge varsa gereğini yapalım" yanıtı vermişti. Önceki gün tablet dağıtım töreni sonrasında Ala gazetecilerin sorusu üzerine şu yanıtı vermişti. "Devlet yönetimi ciddi bir iştir. Siz gazeteci olarak araştırın, bir delile ulaşırsanız onu sorun, cevabını verelim. Devlet böyle çalışmaz. O darbe dönemlerinde olabilecek şeyler" demişti.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com