Kırmızıtoprak Mahallesi'nde yağlar ayrı toplanacak

Kırmızıtoprak Mahallesi'nde yağlar ayrı toplanacak
Odunpazarı Belediyesi Bitkisel Atık Yağları Toplama Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Hizmet alanını her geçen gün genişletilen projeye son olarak Kırmızıtoprak Mahallesi dahil oldu.

Proje kapsamında ilk olarak mahalle muhtarlığı, Porsuk, Meserret İnel ve Fatih Sultan Mehmet ilk ve ortaokullarına “Atık Yağ Toplama Bidonu” yerleştiren belediye ekipleri, bilgilendirme çalışmalarına hız kazandırdı.

Kırmızıtoprak Mahallesini kapı kapı dolaşan eğitim ve bilgilendirme ekipleri projenin nasıl uygulanacağını anlatan broşür ve afişlerle mahalle sakinlerine proje ile ilgili önemli bilgiler veriyor.

Konu ile ilgili olarak yaptıkları açıklamada, vatandaşların evlerinde herhangi bir kapalı bir kapta biriktirmiş oldukları atık yağları muhtarlık ve okullarda bulunan atık yağ bidonlarına, ağzı kapalı bir şekilde kaplarıyla birlikte bırakabileceğini belirten yetkililer, atık yağ toplama bidonlarının belediye ekipleri tarafından düzenli periyotlarla toplanacağını vurguladılar.

Kırmızıtoprak Mahallesinin sisteme dahil olmasıyla birlikte Odunpazarı Belediyesi bitkisel atık yağları 7 mahallede ayrı toplamış olacak. belediye sistemine bu yıl içerisinde 2 yeni mahalle daha dahil edilecek. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com