Kış ortasında baharı yaşıyoruz

Kış ortasında baharı yaşıyoruz
Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü sahasında bulunan Eskişehir, Bursa, Bilecik ve Kütahya'da önümüzdeki bir hafta etkili yağış beklenmezken, bölge, son 20 yılın en kurak dönemini geçiriyor.

Bölgedeki hava durumuyla alakalı açıklamalarda bulunan Eskişehir Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü'nde görevli meteoroloji teknikeri Belgin Tarınç, bölge genelinde hafta ortasına kadar sıcaklıkların mevsim normalleri üzerinde seyredeceğini belirterek, hafta ortasından itibaren soğuk havaların etkisini göstereceğini ama etkili yağışların beklenmediğini söyledi.

Kış aylarında baharı yaşadığımıza dikkat çeken Tarınç, “Geçen hafta ülkemiz ve bölgemiz genelinde, kış ortasında baharı yaşadık. Sıcaklıklarımız neredeyse son 20 yılın uç sıcaklıklarına ulaştı. Mesela Eskişehir’de ortalamalarımız 4 dereceyken 15 dereceleri gördük. Güneybatılı lodos rüzgarlarıyla birlikte hava sıcaklıklarımız bu hafta da yüksek derecelerde seyredecek. Çarşamba günü hafif yağışlarımız olacak ama bu çiftçimizi sevindirecek bir yağış olmayacak. Önümüzdeki hafta ortasına kadar devam edecek soğuk havalar, hafta ortasından sonra yerini yeninden güneşli havalara bırakacak” dedi.

BURSA VE KÜTAHYA’YA LODOS UYARISI
Tarınç, Bursa ve Kütahya’da lodos rüzgarlarının şiddetli olacağını da ifade ederek, şöyle devam etti:
“Bu gece ve salı gecesi Bursa ve Kütahya’da zaman zaman şiddetli şeklinde Güneybatılı lodos rüzgarı beklemekteyiz. Bu konuda vatandaşlarımızı tedbirli olmaları konusunda uyarıyoruz. Vatandaşlarımızın özellikle doğalgaz ve sobadan sızabilecek karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı dikkatli olmaları gerekmektedir.” (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com