Kış telaşı başladı, sobalar vitrine çıkt

Kış telaşı başladı, sobalar vitrine çıkt
Kütahya'da, kış mevsiminin yaklaşmasıyla odun ve kömürlerini alan vatandaşlar, şimdi de soba alma telaşına girdi.

Kütahya'da, kış mevsiminin yaklaşmasıyla odun ve kömürlerini alan vatandaşlar, şimdi de soba alma telaşına girdi.
Soba fiyatlarının geçen yıla nazaran çok fazla artmadığını belirten 43 yıllık sobacı Ahmet Bakırsözer (57), 'Soba fiyatları bu yıl aynı. Geçen yıl sattığımız sobaların fiyatları, işler çok fazla iyi gitmediği için değişmedi. Okulların açılması ile birlikte şehrimize gelen üniversite öğrencileri genelde ucuz sobaları tercih ediyor. Bunun yanı sıra kuzine ve tuğlalı sobalar da bazı kesim tarafından tercih ediliyor' dedi.
Soba çeşitlerinin içerisinde en çok kuzine tipi sobaların tercih edildiğini de ifade eden Bakırsözer, 'Kuzine sobalar birden fazla ihtiyaç için kullanıldığı için en çok rağbet gören modeller arasında yer alıyor. Kuzine soba fiyatları da kalitesi ve markasına göre değişiyor. Kuzine sobaların fırınlarının da çok amaçlı kullanılması özellikle dar gelirli aileleri bu yönde bir tercihe yöneltiyor. Diğer tuğlalı ve kahvehane gibi büyük mekanlara kurulan sobalar da nadir de olsa satılıyor' diye konuştu.
Kuzine soba fiyatlarının iki adet kovası ve tepsileri ile birlikte 90 ile 150 TL arasında satıldığını dile getiren Ahmet Bakırsözer, 'Tuğlalı kahve sobaları 170 ile 400 TL arasında dgişiyor. Öğrencilerin tercih ettiği düz sobalar 60 ile 80 TL arası satılıyor. Diğer aparatları olan borular 2.5 ile 4.5 TL arasında, soba altları ve duvar koruyucuları ise 10 ile 15 TL arasında değişiyor' şeklinde konuştu.
Bakırsözer, isteyen müşterilerin ödemelerini kredi kartı ile de yapabildiğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com