Kısa Dönem Mehmetçikler Yemin Etti

Kısa Dönem Mehmetçikler Yemin Etti
Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, vatanı bölme, kargaşa ortamı yaratma çabası içindeki iç ve dış unsurlara karşı mücadele veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerleri olmanın, büyük gurur ve mutluluk kaynağı oldu

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, vatanı bölme, kargaşa ortamı yaratma çabası içindeki iç ve dış unsurlara karşı mücadele veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerleri olmanın, büyük gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu söyledi.

KÜTAHYA -       Tuğgeneral Fındıkoğlu, Tugay Spor Salonu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, vatani görevini Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında 329. kısa dönem olarak yapan 2 bin 479 erbaşın yemin ettiğini bildirdi.
Asker yemin törenlerinin şölen havası içinde gerçekleşmesinin, ordu-millet yapısı içindeki Türk toplumunun vazgeçilmez geleneği olarak asırlardır devam ettiğini anlatan Tuğgeneral Fındıkoğlu, devlet ve millet olmanın gurur ve onurunun bu törenlerde, bayrak ve sancak huzurunda yeniden yaşandığını anlattı.
     ''Evlerde, köylerde bir ay önce başlayan kutlamalar, biraz sonra edilecek askerlik yemini ile coşkuya dönüşecek, kıtada devam edecek olan vatan hizmeti ile gurur vesilesi olacak ve alınacak teskere ile vatana hizmet etmenin tarifsiz huzuruna erişilecektir'' diyen Tuğgeneral Fındıkoğlu, şöyle devam etti:
''Karşınızda gururla duran bu Mehmetçikler, milletin bağrından çıkan, milletin gurur kaynağı Türk Silahlı Kuvvetlerinin birer ferdi olarak vatana hizmet için hazırlar. Hazır olmanın verdiği güven ve gururla sıralarını bekliyorlar. Gururlu duruşları için haklı sebepleri var. Türk ulusunun bağımsızlık karakterini çok iyi bilen, Kurtuluş Savaşı'nı ordu-millet kavramı ile gerçekleştiren Gazi Mustafa Kemal'in askerleri olmak, onun kurduğu ulus devlet, üniter devlet, laik devlet esaslarına dayanan Türkiye Cumhuriyeti'nin askerleri olmak, tarih yazmış bu ulusun karakterini kavrayamayan ve vatanı bölme, kargaşa ortamı yaratma çabası içindeki iç ve dış unsurlara karşı mücadele veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerleri olmak, büyük gurur ve mutluluk kaynağıdır.''
Yemin eden askerlerin yaklaşık bir ayda aldıkları eğitim süresince kıtada görev yapacak bilgi ve fiziki kabiliyete eriştiklerine işaret eden Tuğgeneral Fındıkoğlu, asker, koğuş, manga arkadaşlığının ortaya çıkardığı paylaşma ve yardımlaşma duygularıyla arkadaşlıklarının kalıcı olacağını belirtti.
Erbaşlar adına yapılan konuşmanın ardından Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu ve Belediye Başkanı Mustafa İça tarafından başlangıç eğitimi döneminde başarılı olan, Tugay'a ilk katılan ve yaş kütüğüne plaket çakan erbaşlara ödülleri verildi.
  Kastamonu Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın'ın da izlediği tören, ''Atatürk'ün Gençliğe Hitabı'' ile ''Gençliğin Atatürk'e Cevabı''nın okunmasının ardından askerlerin yemin etmesi ve sancağın tören alanından ayrılmasıyla sona erdi.
Bu arada, gazeteci Hakkı Devrim de torununun yemin törenini tribünden izledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com