Kışanak: "Nevruzu yarın Kazlıçeşme'de kutlayacağız"

Kışanak: "Nevruzu yarın Kazlıçeşme'de kutlayacağız"
Kışanak, valiliğin yasaklamasına rağmen Nevuz bayramını pazar günü Kazlıçeşme'de kutlayacaklarını açıkladı.

BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyerek valiliğin yasaklamasına rağmen Nevuz bayramını pazar günü Kazlıçeşme'de kutlayacaklarını açıkladı.

Milletvekili Hasip Kaplan ve İl Başkanı Asiye Kolçak'la kameralar karşısına geçen Kışanak , “Bu senede geçmişte olduğu gibi nevruz bayramının organizeli bir şekilde, halkın kendisinin yüklediği anlamla kutlayabileceği bir nevruzu organize etme konusunda sorumluluk aldık. Yapmak istediğimiz sadece bir organizasyondu" dedi.
 
"Bu nedenle hükümetin kararı İdris Naim Şahin'in kararı belki bizim organize etme düzenleme çabamıza yönelik yasaklama olabilir ama asla ve asla nevruz yasaklanamaz" diyen Kışanak, "Nevruz bir bayramdır tüm Ortadoğu halkları için yeni gündür diriliştir uyanıştır, özgürlükl arayışıdır. Bu kadar büyük anlamları olan bir bayram, bir bakanın iznine bir hükümetin yaklaşımına göre kendini değiştiremez" şeklinde konuştu.
 
"HALKIMIZI KAZLIÇEŞME'YE BEKLİYORUZ"
 
Kışanak sözlerine şöyle devam etti:
 
"Kendi geleneğine, tarihsel geçmişine uygun olarak bu yılda, 2012 nevruzu da tüm görkemiyle her yerde kutlanacaktır. Şimdiye kadar halkımızın bu konuda ortaya çıkmış beklentisi talebi hiçbir aksaklık çıkmadan devam ediyor. Her yerde 7 den 70'e halkımız meydanları dolduracak.
 
Büyük bir coşkuyla, büyük bir kararlılıkla, büyük bir inançla moralle, motivasyonla nevruz bayramını dört bir yanda kutlayacaktır. Bizlerde yarın daha önce halkımıza söz verdiğimiz gibi Kazılıçeşme meydanında olacağız. Biz halkımıza Kazılıçeşme'de buluşma sözü vermiştik, bu sözümüzün arkasındayız. Yarın halkımızı ulusal kıyafetleriyle rengarenk eşarplarıyla, zılgıtlarıyla, coşkularıyla Kazılıçeşme meydanına bekliyoruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com