KİŞGEM Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

KİŞGEM Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Kütahya Kadın Girişimciler İş Geliştirme Merkezinde (KİŞGEM) değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kütahya Kadın Girişimciler İş Geliştirme Merkezinde (KİŞGEM) değerlendirme toplantısı yapıldı.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya-Tavşanlı kara yolundaki merkezde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, kadın girişimcilerle ilgili çalışmalara 2008 yılında başladıklarını ve henüz iki yıllık tecrübeye sahip olduklarını bildirdi.
İki yılda önemli mesafe aldıklarını belirten İça, şöyle konuştu:
''Burada KOSGEB, Türkiye çapında yapılan değerlendirmelerde KİŞGEM'i daima ön planda tuttu ve örnek aldı. Bunun gurunu yaşıyoruz. Kütahya KİŞGEM'in amacı, kendi işini kurmak isteyen öncelikle kadın girişimcilerin desteklenerek iş piyasasında tutunmalarının sağlanması ve bu sayede büyümelerine yardımcı olarak istihdamın artırılması ve bölge ekonomisine katkıdır. Bu amaca ulaşacak bir Kütahya KİŞGEM, bölge nüfusunun ve refahının artmasına öncülük edecektir. Kütahya Belediyesi olarak bu merkeze elektrik ve doğal gaz tesisatı gibi lojistik destekler sağladık. Toplam işlik sayımız 26'dır. Kütahya KİŞGEM'deki işliklerin toplam cirosu 2008-2009 yılları hesaplamalarına göre yaklaşık 684 bin 417 liradır. İstihdam olarak 5 personelimiz var, işveren sayısı 20, toplam çalışan sayımız 95 kişidir. Bu yıl toplam gelirimiz 55 bin 682 lira, giderimiz ise 44 bin 432 liradır. Yani kendi kendine bir kaynak sağlamış ve çark dönmeye başlamıştır. Bu neticeyi almamızı sağlayan girişimcilerimize teşekkür ediyorum.'
İça, işlik sayısının 32'ye çıkarılabilmesi için çalışma yürüttüklerini dile getirerek, Türkiye'de kadın girişimcilerimizin sayısını artırmalıyız. Ekonomik hayatta erkeklerimizin yanında kadınlarımız da kendi girişimciliği ile ayakta durabilmeli ve ekonomiye katkıda bulunmalıdır'' dedi.
Daha sonra Kütahya KİŞGEM'de yer alan girişimciler tarafından İça'ya plaket ve çini tabak hediye edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com