"Kişi başarılı olmak için işinizi mutlaka çok sevmek zorunda"

"Kişi başarılı olmak için işinizi mutlaka çok sevmek zorunda"
Kütahya Porselen A.Ş. Genel Müdürü Rüştü Düver, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO ) öğrencileriyle tecrübelerini paylaştı ve öğrencilere iş yaşamına hazırlık için tavsiyelerde bulundu.

Kütahya Porselen A.Ş. Genel Müdürü Rüştü Düver, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO ) öğrencileriyle tecrübelerini paylaştı ve öğrencilere iş yaşamına hazırlık için tavsiyelerde bulundu.
DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda UBYO öğrencileriyle bir araya gelen Düver, “İş hayatına girdiğiniz zaman öğrenme merakınız olacak. Eğer merakınız yoksa hiçbir noktaya gelemezsiniz, araştırma ancak merakla olur.” şeklinde konuştu.
İş hayatından örnekler veren ve iş hayatının içinden geldiğinizde çalışan insanların neler yaptığını iyi bilip iyi öğrenirsiniz diyen Düver, ilk çalışma dönemlerinde yaşadıklarını ve o yaşadıklarıyla kazandığı tecrübeleri öğrencilere aktardı.
“Başarının temeli, çalıştığınız işi sevmekten geçiyor. Bir işi sevmiyorsanız başarılı olmanız mümkün değil. Bugün başarımın temelinde yatan tek şey işimi seviyor olmam” diyen Düver, “Nerede işe girerseniz girin öncelikle işinizi çok sevin. İnanın bana işinizi sevdiğiniz zaman birileri muhakkak sizi fark edecektir. Ben bu kadar çalışıyorum bunun karşılığında ben ne alacağım diye düşünmeyin. Sabretmeyi bilin, inanın bana muhakkak ki birileri sizi fark edecektir.”
Kendisinin muhasebe bölümünde uzun müddet çalıştığını, burada birçok şeyi öğrendiğini, tecrübe kazandığını örnekleriyle anlatan ve başarısında bunun çok önemli rolünün olduğunu belirten Düver, işletmelerde başarının temelinin muhasebeyi, finansı bilmekten geçtiğini ifade etti.
İşletmelerde başarının temelinde hesabı kitabı iyi bilmenin yattığını vurgulayan Düver, şirkete işe aldığı kişilerin öncelikle muhasebede yetişmelerini sağladığını belirterek öğrencilere şimdiden muhasebeyi iyi bilin, finansı iyi bilin, parayı iyi bilin tavsiyesinde bulundu.
İşe alma konusunda da öğrencilere bazı sırlar veren ve ilk intibaın çok önemli olduğunu söyleyen Düver, iş görüşmesine giderken öncelikle şirketin sitilinin öğrenilmesi ve ona göre bir giyim tarzının tercih edilmesinin önemli olduğunu belirtti.
Düver, kişinin tercih ettiği iş ile ilgili konularda yeterli olmasının ve güncel konuları takip etmesinin de önemine değinerek, iş mülakatlarında yaşadıkları bazı olayları örnekleriyle anlattı.
İşinden zevk aldığını belirten Düver başarıda ve öğrenmede merakın çok önemli olduğunun altını çizerek, “başarının temelinde yatan tek bir şey var o da merak. Her şey merakla öğrenilir. Eğer merakınız olmazsa siz muhasebede çalışan bir memurdan öteye geçemezsiniz” şeklinde konuşarak öğrencilere oyunlarınızı, eğlencenizi zekanızı geliştirecek şeylerle değerlendirin, bilgisayar teknolojilerini iyi kullanın ve birden fazla yabancı dil öğrenin tavsiyesinde bulundu.
UBYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hakan Çelikol da yaptığı kısa konuşmada, Rüştü Düver'in başarılarına vurgu yaparak, bilgi, tecrübe ve başarılarını UBYO öğrencileriyle paylaştığı için teşekkür ederek bir plaket takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com