"Kişi başına 3221 TL yolsuzluk yapıldı"

"Kişi başına 3221 TL yolsuzluk yapıldı"
CHP İstanbul milletvekili Umut Oran asrın yolsuzluk ve rüşvet soruşturması hakkında çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

SANSURSUZHABER.COM | RÖPORTAJ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, SANSURSUZHABER.COM'a yaptığı açıklamada AKP'nin yolsuzluk operasyonunun üzerini örtmeye çalışmasının,"AKP'nin artık gidici olduğunun en bariz kanıtı" olduğunu dile getirdi. Oran, Türkiye'de halen kişi başına 3221 TL yolsuzluk yapıldığını belirtti.

Soru: AKP'nin göz göre göre, hem de bakan düzeyinde 'asrın yolsuzluk ve rüşvet soruşturması' diye adlandırılan bir adli sürece müdahalede ısrarcı olmalarını nasıl yorumluyorsunuz?

Umut Oran: Bu durum bile AKP'nin artık gidici olduğunun en bariz kanıtıdır. Millete gelince bir lokma bir hırka, kimsesizlerin kimsesi lafları gırla gidiyor. Kendilerinin ise istiflenmiş ayakkabı kutuları ve sadece bir odada 6 para kasası ile ne kadar somut bir yaşam sürdüklerini para saymakla vakit kaybetmemek için yanlarında para taşıdıklarını görüyoruz. Özel kuryelerle taşıdıkları paranın haddi hesabı yok. Vatandaşımız anlasın diye belirtmek gerekirse ortada AKP'lilerin eliyle dönen 87 milyar euro para söz konusu ve bu ise Türkiye'de halen kişi başına 3221 TL yolsuzluk yapıldığı anlamına geliyor. Gezi süreciyle milletin gözü açıldı şimdi ise başbakan ve bakanlarının ne kadar ikiyüzlü bir politika izledikleri hep bana diyerek ne kadar aç gözlü, sefil yaşam sürdüklerini bir kez daha ortaya çıktı.

Kirli ilişkilerin odağındaki bazı bakanlar ile başbakan panik halinde  her yere saldırıyor ama çabaları nafile, artık tüm dünya yapılan yolsuzluğu görmüş durumda. Biz de asla bu yaşanan sahteciliği, riyakarlığı ve ahlaki çürümüşlüğü unutturmayacağız. Sandıkta vicdanıyla başbaşa kalan vatandaşımız kendisinin açlık sınırının altındaki yaşamını, ayın sonunu getiremeyişini ve muhteşem  ayakkabı kutularını unutmayacaktır.


Soru: Bu müdahale Erdoğan'ın alıştığımız 'yedirmeyiz' anlayışının gereği midir? Yoksa olağan dışında bir durum mu söz konusudur?

Umut Oran: Başbakan Erdoğan ve şürekası her konuya yeme-içme, dünyalığı sağlama alma, gemicikleri boy boy dizme, gözü doymaz bir sahiplenme duygusuyla baktığı için normaldir.  Her zamanki "yedirtmeyiz" taktiğini sürdürürken, elindeki inanılmaz medya olanağı ile vatandaşımızın bilinçaltına da sürekli mesaj göndererek külliyen inkar yöntemini izliyor. Ama gözü ve vicdani olan herkes artık olup bitenin farkında, beyhudedir çabaları geçmiş olsun.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com