Kişi başına düşen ambulans sayısı 5 kat arttı

Kişi başına düşen ambulans sayısı 5 kat arttı
Eskişehir Valisi Tuna: "Önceden 100 bin kişiye bir ambulans düşüyorken şu anda bu sayı 20 bine düşürüldü. Bu çok müthiş bir şey, bu noktaya gelinmiş olması gerçekten anlamlı

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, "Önceden 100 bin kişiye bir ambulans düşüyorken şu anda bu sayı 20 bine düşürüldü. Bu çok müthiş bir şey, bu noktaya gelinmiş olması gerçekten anlamlı" dedi.

Tuna, Sağlık Bakanlığı tarafından Eskişehir'e tahsis edilen 8 ambulans ve 1 Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) özel donanımlı ambulansın İl Sağlık Müdürlüğü araç filosuna katılımı için Vilayet Meydanı'nda düzenlenen araç teslim töreninde yaptığı konuşmada, acil servis araçlarının özellikle büyük şehirlerde sayısının fazla olmasının önemli olduğunu belirtti.

Yeni hizmete giren araçların, kentlilere ve sağlık çalışanları adına hayırlı olması temennisinde bulunan Tuna, şöyle konuştu:

"Önceden 100 bin kişiye bir ambulans düşüyorken şu anda bu sayı 20 bine düşürüldü. Bu çok müthiş bir şey, bu noktaya gelinmiş olması gerçekten anlamlı. Haberlerde görüyoruz, ambulanslar bazen olay yerine çok uzak noktalardan gitmek zorunda kalıyor. İleride kuracağımız komuta merkeziyle bunu önlemiş olacağız. Bu çalışmayla birbirine çeşitli mesafelerde bir çok istasyon oluşturup, ambulansları olay yerine anında yönlendirerek en kısa sürede müdahale yapmalarını temin edebilirsek, çok güzel bir hizmet sunmuş oluruz."

- "Avrupa'ya hizmet veren bir il haline geleceğiz"

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca ise yapılması planlanan 112 Acil Komuta Merkezi ile 112 Acil Servis alanındaki çalışmaları tamamlamış olacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Şu anda 600 yataklı devlet hastanesi alt yapı çalışmaları başladı, inşallah önümüzdeki günlerde onunda temellerini atacağız ve modern bir devlet hastanesine şehrimiz kavuşmuş olacak. Sağlık alanındaki İkinci büyük yatırımımız da bin 60 yataklı kampüs hastane, onunda ön yeterlilik ihalesi tamamlanmış durumda. Şehre kazandırdığımız 10'a yakın hizmetin resmi açılışını kısa süre sonra Sağlık Bakanımızında katılımlarıyla resmi açılışını yapmış olacağız. İnanıyorum ki, bu hizmetlerimiz tamamlandığında hem bölgemizden hem de Avrupa'dan, kente tedavi görmeye gelecekler. Bölgemizle birlikte Avrupa'ya hizmet veren bir il haline geleceğiz."

- "21 olan ambulans sayısı 61'e ulaştı"

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can da, "Hem 112 Acil Servisi konusunda hem hastanelere ve ilaca erişim konusunda vatandaşımız sağlıktaki en kaliteli hizmeti hükumetimiz sayesinde almakta. Kentimizde 2002 öncesinde 21 olan ambulans sayısı 61'e ulaşmış durumda, bu da Eskişehir'e ve sağlığa verilen önemin bir göstergesi" ifadelerini kulandı.

Konuşmaların ardından Tuna, Koca, Can ve beraberindeki Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen, Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Fidan, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, 112 Acil Servis çalışanlarının katılımlarıyla araçların teslimi yapıldı.

Muhabir: HİCRET ÖZKAN
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com