Kıtalar Kütahya'da buluştu

Kıtalar Kütahya'da buluştu
Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kütahya'da Keramika Seramik firması yurt dışından stajyer öğrenci uygulamasına başladı.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kütahya'da Keramika Seramik firması yurt dışından stajyer öğrenci uygulamasına başladı.
Bu uygulama kapsamında Brezilya ve Hindistan dan iki öğrenci 4 ay süreyle seramik fabrikasında çalışacak. Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan Keramika Seramik Genel Müdürü Emin Yüce sosyal sorumluluk projelerinin ne kadar önemli olduğunun altını çizerek şunları söyledi. ““ Keramika olarak sosyal sorumluluk projelerinin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz ve bunun içinde bizimle irtibata geçip, projelerini paylaşan tüm dernek, kuruluş ve sivil toplum örgütleri gibi kurumlarla sürekli işbirliği yapıyoruz. En son olarak Dünya çapında belli bir vizyona sahip AIESEC ile stajyer öğrenci uygulamasını gerçekleştirdik. Brezilya ve Hindistan'dan olmak üzere, iki öğrencimiz yaklaşık 4 ay gibi bir süreçte bizim ile birlikte çalışacak ve kendi değerleri ile bizimkilerle harmanlayacak. Bu tür bir etkinliğe ilk kez ev sahipliği yapıyoruz ve bundan sonra öğrencilerimizin sayısını artırarak devam edeceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Misafir stajyer öğrencilerden Hindistan'dan Yashmi burada olduğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi. “Hindistan dada birçok seramik firması olmasına rağmen farklı kültürlerin bana daha fazla tecrübe kattığına inanıyorum. Kendimi hem çok şanslı hem de tecrübeli hissediyorum. Bu vesile ile AIESEC gibi firmaların aslında ne kadar da önemli bir organizasyon gerçekleştirdiğini ve bu kurum ile üniversite okuyan öğrencilerin bir çok ülkeyi görebilme imkanı elde ettiğini söylemek istiyorum. Türkiye'deki öğrenci arkadaşlarımda bu şekil organizasyonlara katılabilirler. Bu vesileyle AIESEC ve Keramika Seramik firmalarına teşekkür etmek istiyorum”dedi.
Firma yetkilileri misafir stajyer öğrencilerin çalışma heyecanı ve azminin gözlerden kaçmadığını belirtti. Öğrenciler 4 ay seramik üretiminin tüm inceliklerini öğrenecekler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com