Kitap ve Eğitim Teknolojileri Fuarı açıl

Kitap ve Eğitim Teknolojileri Fuarı açıl
Kütahya'da Milli Eğitim Müdürlüğü ve Frig Fuarcılık firması tarafından Valilik, Belediye, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO), Gazeteciler Cemiyeti ve KOSGEB desteğiyle organize edilen ''1. Eğitim Teknolojileri ve Kitap Fuarı

Kütahya'da Milli Eğitim Müdürlüğü ve Frig Fuarcılık firması tarafından Valilik, Belediye, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO), Gazeteciler Cemiyeti ve KOSGEB desteğiyle organize edilen ''1. Eğitim Teknolojileri ve Kitap Fuarı'' açıldı.


Vali Şükrü Kocatepe, Kütahya-Eskişehir kara yolundaki fuar alanında düzenlenen etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, kitap okuma alışkanlığının yerleşmesinde bu tür fuarların önemli olduğunu kaydetti.
Kocatepe, ''İnsanın zamanını çalan televizyon ve bilgisayar gibi neredeyse kötü alışkanlıklar arasında gösterebileceğimiz bazı unsurlardan uzaklaşarak zamanla en iyi arkadaş dediğimiz kitaba dönmekte bu fuarın büyük katkıları olacağına inanıyorum'' dedi.
Belediye Başkanı Mustafa İça da ''sınırların kalktığı, ülkelerin değil kentlerin yarıştığı, ülkelerin bir tuş mesafesi kadar yakınlaştığı günümüzde teknolojik gelişmelerle bilgiye çok kolay ulaşılabildiğini'' söyledi.
Özellikle eğitim teknolojilerindeki yenilikleri izlemek, bilgi sahibi olmak ve yararlanmak için fuarların çok önemli fırsatlar ortaya koyduğunu anlatan İça, şöyle devam etti:
''Günümüzde televizyonlarda görsel yayınların artması, okuma alışkanlıklarımız üzerinde olumsuz etki yapsa da en iyi dost kitaptır. Dünyaca ünlü yazarımız Yaşar Kemal, (Adana'daki Ramazanoğlu Kütüphanesi'nde hangi kitabı bulduysam okudum) demiştir. Onun kaleminden böyle dünyaca ünlü hikayeler meydana geldiyse, yıllar öncesinde Ramazanoğlu Kütüphanesi'nde okunan kitaplardan kaynaklanmıştır. Böylesine bir fuarda değişik yayın evlerinin kitaplarını görmek, yazarlarla buluşmak, teknolojik yenilikleri izlemek, eğitim hayatımızın birer parçası olan dershanelerimizi ve imkanlarını tanımak, ihtisas fuarımızın cazibesi olacaktır.''
Konuşmaların ardından Vali Kocatepe ve Belediye Başkanı İça tarafından fuara destek sağlayan kurum ve kuruluş yöneticilerine birer plaket verilerek, fuardaki stantlar gezildi.
Üniversiteler, yayın evleri, dershaneler, öğrenci yurtları, kırtasiye firmaları, eğitim kurumları, sürücü ve hazırlık kurslarının yanı sıra Kütahya Emniyet Müdürlüğü ve Sivil Savunma Müdürlüğü gibi kuruluşların yaklaşık 70 stantla katıldığı fuar, 25 Ekim'e kadar açık kalacak.
Sakarya Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Zafer Demir, televizyon programı yapımcısı ve sunucusu Hulki Cevizoğlu'nun katılımcılar arasında yer alacağı konferans ve söyleşiler de fuarda düzenlenecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com