Kitapları yanan çocuğa Valilik sahip çıktı

Kitapları yanan çocuğa Valilik sahip çıktı
Eskişehir'de, tek katlı bir evde çıkan yangında, kitapları hasar gören ve bunun üzerine gözyaşlarına hakim olamayan ilkokul öğrencisine, Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın talimatıyla Eskişehir Valilliği sahip çıktı

Eskişehir'de, tek katlı bir evde çıkan yangında, kitapları hasar gören ve bunun üzerine gözyaşlarına hakim olamayan ilkokul öğrencisi Fırat Atmaca'ya (9) Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla Eskişehir Valilliği sahip çıktı.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, yangının çıktığı Şerafettin Atmaca'ya ait Fevziçakmak Mahallesi Ertorun Sokak'taki eve giderek ilkokul öğrencisi Fırat Atmaca'ya yeni kitaplarını ve kırtasiye malzemelerini hediye etti.

Tuna, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fırat'ın yangında kitaplarının ve defterlerinin zarar gördüğünü belirterek, Fırat için kitap ve kırtasiye malzemeleri temin ettiklerini kaydetti.

Ailenin yangında meydana gelen zararının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan karşılanacağını ifade eden Tuna, şöyle konuştu:

"Cana herhangi bir şey gelmediği için şükretmemiz lazım. Böyle şeylerin olmaması temennimiz ama hemen müdahale edilmesi ve daha büyük sıkıntıların olmaması sevindirici olan bir gelişme oldu. Eskişehir'de olduğu gibi memleketimizin her tarafında zor şartlar altında yaşamaya çalışan, geçimini sağlayan insanlar var. Başka yörelerden gelmiş, buraları kendilerine yurt edinmiş çeşitli alanlarda iş yapmaya çalışan insanlar var. Burada herkese görev düşüyor. Başta idareci olarak bize, belediye başkanlarımız, muhtarlarımız, aynı zamanda çocukları okullarda okuduğu için okullardaki müdürler, yöneticiler ve öğretmenlerin oradaki ailelerin durumunu yakından bilmeleri lazım. Okul yöneticileri, çocuklara soracaklar 'annen, baban ne iş yapıyor?', 'Seninle ilgileniyor mu?', 'İhtiyaçları var mı?'. Varsa onlardan aldıkları bilgi tespit ettikleri bir şeyi hemen gereken ilgili yerlere bildirmeleri önemli. Toplum olarak hepimize görev düşüyor."

Fevziçakmak Mahallesi Ertorun Sokak'ta Şerafettin Atmaca'ya ait evde, önceki gün henüz belirlenemeyen nedenden dolayı yangın çıkmış, bu arada kitaplarının yandığını gören ilkokul öğrencisi Fırat Atmaca, gözyaşlarını tutamamıştı.

Muhabir: Deniz Açık
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com