Kıyıda köşede kalmayanlar...

Kıyıda köşede kalmayanlar...
Emin Çölaşan bugünkü köşesinde, Türk milletinin bir medya bombardımanına maruz kaldığına parmak basarak "Ne kadar yalan yanlış haber varsa millete pompalanıyor " dedi.

Fransa'da soykırımı inkar yasasının kabulüne karşılık alınan tavrı eleştiren gazeteci-yazar, "Dünyaya karşı rezi oluyoruz, boykot moykot da başlatılamadı" diyerek Hükümet'in yetersizliğine dikkat çekti.

Çölaşan "Türkiye'de aslında gerçek anlamda bir komedi oynanıyor. Bunu görenler, bilenler var ama görmek ve bilmek istemeyenler de var." diye başladığı yazısında "Türk milletine okunan masallar yine boş çıktı, hesap soran olmadı" dedi.

İşte Çölaşan'ın yazısından bazı satır başları...

Ankara'da eğitim veren ve Fransız Devleti'nin bir kurumu olarak çalışan Fransız Lisesi'ne vergi denetçileri gönderdiler! Fransa'nın Ankara Büyükelçisi bile bunu kınadı, böyle bir uygulama olmayacağını söyledi. Büyükelçiler, bulundukları ülkenin bu gibi uygulamaları konusunda pek konuşmazlar. Ama Fransız Büyükelçisi artık dayanamamış olmalı...

Utku Çakırözer'e "Burası Fransa devletinin bir okulu. Kazanç elde etmek için faaliyet göstermiyor. Nasıl olur da buraya vergi denetçileri gönderilir. Kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz" dedi.

Dünyaya karşı rezil oluyoruz. Tayyip "bu tasarı Fransız Senatosu tarafından kabul edilirse, ben bir daha Fransa'ya gitmem"... Gitmezsen Fransa matem mi tutacak! Onların böyle ç uygulamasına koskoca Türkiye Cumhuriyeti böyle komik uçuk sözlerle mi karşı çıkar?

Tasarı kabul edildiği taktirde Paris Büyükelçimizi geri çekeriz! Fransız mallarını boykot ederiz, ticari ilişkilerimizi keseriz!..."

Tasarı kabul edildi...


Ankara'ya çağrılan Paris Büyükelçimiz birkaç gün sonra görev yerine tıpış tıpış gönderildi! Fransız mallarına boykot moykot başlatılamadı. Ticari ilişkilerimiz askıya alınmadı. Türk milletine okudukları masallar fos çıkmıştı. Çıkmıştı da hesap soran olmadı... (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com