Kıymetini bilin!

Kıymetini bilin!
Gazeteci yazar Orhan Miroğlu, ana muhalefet partisi CHP’nin Hüseyin Aygün’ün kıymetini iyi bilmesi gerektiğini söyledi.

Paris'te öldürülen Sakine Cansız'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, CHP'de taşları yerinden oynattı.

CHP'de yaşanan bu taziye çatlağı ardından Aygün'ün partiden ihraç edilmesi gündeme geldi. İşte CHP'de yaşanan bu sıcak gelişmeler hakkında bir değerlendirme de Star Gazetesi yazarı Orhan Miroğlu'dan geldi.
 
'CHP AYGÜN'ÜN KIYMETİNİ BİLSİN'

 Habertürk ekranlarında Medya kritik programına katılan Miroğlu, ana muhalefet partisinin Aygün gibi başarılı bir siyasetçinin kıymetini iyi bilmesi gerektiğini söyledi. Ölmüş insanların taziyesine gitmenin adetlerimiz içinde olduğunu hatırlatan Miroğlu, 'Bu geleneğe rağmen bir siyasi parti halen sadece siyaset yapacağım derse büyük bir yanılgı içindedir' dedi.

Ana muhalefet partisinin hak etmediği şekilde Kürt toplumuyla ilişki kuramadığının söylendiğini kaydeden Miroğlu 'Hüseyin Aygün ve Sezgin Tanrıkulu gibi isimler bence bu partinin Kürt toplumuyla siyasi ilişki kurmada çok öneli siyasi figürlerdir.

Bir taziye ziyareti nedeniyle böyle bir krizin yaşanması CHP'nin sürecin çok çok gerisinde kaldığını gösteriyor. Umarım bu kriz atlatılır. Aygün bence partisinde kalmalıdır' ifadelerini kullandı.? (SAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com