Kız çocuğu ormanda kayboldu! (VİDEO)

Kız çocuğu ormanda kayboldu! (VİDEO)
Ormanlık alanda çadırda yaşayan 9 çocuklu ailenin en küçük çocuğu olan 2 yaşındaki Songül, oyun oynarken kayboldu...

Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Yeşildağ Beldesi'nde Karatarla Mevkisi'ndeki ormanlık alanda çadırda yaşayan 9 çocuklu ailenin en küçük çocuğu olan 2 yaşındaki Songül Çelik, oyun oynarken kayboldu. Jandarma ve arama kurtarma ekibi, eksi 5 dereceye varan soğuk havada 3 adet dedektör arama köpekleri eşliğinde yaklaşık 12 saat süren arama çalışmasına rağmen, küçük çocuğun izine henüz rastlanmadı. Arama çalışmalarına ise sabah saatlerine kadar ara verildi.

MARDİN'DEN MANGAL KÖMÜRÜ ÜRETMEYE GELDİLER

Mardin'de oturan 9 çocuk babası 42 yaşındaki Necati Çelik ve 37 yaşındaki 8 aylık hamile eşi Gevri Çelik, ağustos ayında yakınlarıyla birlikte meşe odunundan mangal kömürü üretmek üzere Konya'nın Beyşehir İlçesi'ne bağlı Yeşildağ Beldesi'ne geldi. Karatarla Mevkisi'nde kurdukları çadırda yaşayan Çelik ailesinin en küçük çocuğu olan 2 yaşındaki Songül Çelik, dün saat 14.00 sıralarında oyun oynarken kayboldu. Çocuklarının kaybolduğunu fark eden Çelik ailesi, yakınlarıyla birlikte Songül'ü aradı. Bulamayınca da durumu jandarmaya bildirdi.

KÖPEKLERLE ARAMA

Jandarma ekipleri yaptığı ilk aramada Songül'ün izine rastlamayınca, takviye ekiple birlikte, Sivil Savunma İl Müdürlüğü'ne bağlı arama kurtarma ekiplerine haber verildi. Jandarma, arama kurtarma ekibi ve köylülerden oluşan yaklaşık 100 kişi ellerinde fenerlerle arama çalışmasına başladı. 3 adet dedektör arama köpeğinin eşliğinde çalışmasını sürdüren jandarma ve arama kurtarma ekibi, 2 kilometrelik alanda, ağaçların ve kayalıkların diplerini tek tek kontrol etti. Yetişkin insanın bile gidemeyeceği kayalık ve ormanlık bölgeleri de kontrol eden ekipler, eksi 5 derece varan soğuk hava nedeniyle zaman zaman ateş yakıp ısınmaya çalıştı. Yaklaşık 12 saat süren arama çalışmasına rağmen küçük çocuğun izine rastlanılmadı.

ÜZERİNDE KAZAK VARDI

Arama çalışmalarına eşlik eden baba Necati Çelik, kızının üzerinde kazak, eşofman bulunduğunu ve ayakkabılarını ters giydiğini söyledi. Öğle saatlerinde Beyşehir'den geldiğini belirten Necati Çelik,şunları söyledi:

" Ocağın yanına gelip mangal kömürü üretmeye başladım. O sırada bir misafirim geldi. Onunla sohbet ederken Songül de, kardeşiyle burada oynuyordu. Ben misafirime çadırda çay ikram ettim. Bu sırada eşim geldi ve Songül'ün yaklaşık 1 saattir kayıp olduğunu söyledi. Onun üzerine kardeşim ve diğer yakınlarımla birlikte aramaya başladık. Bulamayıncada jandarmaya haber verdik. 2 ay önce memleketimize geri dönecektik. Ama orada iş, aş yok. Biraz daha para kazanıp, ekonomik sıkıntı yaşamamak için kaldık."

10'UNCU ÇOCUĞUNA HAMİLE OLAN ANNE SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Ekipler, ormanlık alanda arama çalışmasını sürdürdüğü sırada 10'uncu çocuğuna hamile olan Gevri Çelik, sinir krizi geçirdi. Kızı bulununcaya kadar bölgeden ayrılmayacağını ve hastaneye gitmeyi kabul etmeyen Gevri Çelik'e ambulansta müdahale edildi.

Arama çalışmalarını yerinde inceleyen Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, "Konya ve Beyşehir'den gelen ekiplerimiz, jandarmayla birlikte arama çalışmasını sürdürüyor. Bölgedeki her noktaya tek tek bakılıyor. Soğuk hava nedeniyle çalışma şartları çok zor."dedi.

Yeşildağ Belde Belediye Başkanı Mustafa Ünlü de, "Bize haber ulaşır ulaşmaz, geniş çaplı arama başlatıldı. Takviye arama ekipleri çağrıldı. Çalışmalarımız sürüyor."dedi.

Yaşının da küçük olması nedeniyle çok fazla mesafeyi yürüyemeyeceğini tahmin ettiklerini belirten arama kurtarma ekipleri ise, çocuğun kayalık yada ağaçlık alanların kenarında uyuyup kalabileceğini, soğuk hava nedeniylede hayatından endişe ettiklerini belirtti. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com