'Kız-Erkek Ayrı Okusun' önerisi!

'Kız-Erkek Ayrı Okusun' önerisi!
18'inci Milli Eğitim Şûrası'nın Ege Bölge Çalıştayı'nda, belli bölgelerde kız ve erkek öğrenciler için ayrı ortaöğretim okulları kurulması tavsiyesi sunuldu...

18.Milli Eğitim Şurası Ege Bölge Çalıştayı'na katılan İzmir il komisyonu üyelerince, belli bölgelerde kız ve erkek öğrenciler için ayrı ortaöğretim okulları kurulması tavsiyesi sunuldu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Kaya Prestige Otel'de dün başlayan çalıştayda, İzmir, Denizli, Manisa, Aydın, Kütahya, Afyonkarahisar, Muğla ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden temsilciler, akademisyenler, müfettişler, sendika temsilcileri, muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, öğrenciler, velilerin oluşturduğu komisyonlar, eğitime ilişkin konuları değerlendirdi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından, komisyonlar, çalıştay raporunda yer alacak tavsiyelerini sundu.

85 kişiden oluşan İzmir İl Komisyonunca çalıştaya sunulan tavsiyede, 'Bölgesel, kültürel ve geleneksel nedenlerden dolayı özellikle ortaöğretime erişim ve devamın sağlanmasında sıkıntılar dikkati çekmektedir. Bu sorunun ortadan kaldırılması amacı ile ortaöğretim kız ve erkek okullarının belli bölgelerde ayrı ayrı kurulması' ifadelerine yer verildi.

İzmir Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rağip Üye, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Şurası Bölge Çalıştaylarının yapıldığını, Ege Bölge Çalıştayı'nda Türkiye'de ortaöğretimde okullaşmanın artması açısından tavsiye sunulduğunu belirtti.

Bazı bölgelerde, çocukların ortaöğretime gönderilmediğine işaret eden Üye, şöyle konuştu:

'Tavsiyede, bölgesel, kültürel ve geleneksel nedenlerden dolayı özellikle ortaöğretime erişim ve devamının sağlanmasında sıkıntılar olduğu, bu durumun ortadan kalkması amacıyla velilerin isteği doğrultusunda bölge okullarının kurulması önerilmiş. Konu, komisyonun ortak tavsiyesi olarak gündeme gelmiş. Komisyon tavsiyelerini olumlu da olsa olumsuz da olsa Milli Eğitim Bakanlığına arz edeceğiz. Diğer illerden de tavsiyeler oluyor, söz konusu tavsiyeler ortak gündemde değerlendirilecek ve Milli Eğitim Bakanlığına sunulacak. Komisyonun tavsiyesini, karar veya hayata geçirilecek bir uygulama olarak görmemek gerekir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com