Kız Hafızlar Taç Giydi!

Kız Hafızlar Taç Giydi!
Kütahya İl Müftülüğüne bağlı Mevlana Kız Kur'an Kursu'nun hafızlık taç giyme töreni yapıldı...

Kütahya İl Müftülüğüne bağlı Mevlana Kız Kur'an Kursu'nun hafızlık taç giyme töreni yapıldı.
İl Müftüsü Üskülüplü, Belediye Kültür Sarayındaki törende yaptığı konuşmada, göreve başladığı günden bu yana Kur'an kurslarına büyük önem verdiklerini ve kursların sayılarına her geçen gün bir yenisini eklemeye gayret ettiklerini bildirdi.
Yatılı Kur'an kurslarına ayrıca önem vererek var olanlara yenilerini eklemek istediklerini ve Kuran kurslarında kadınlara, hatta yaşlılara Kur'an-ı Kerim eğitimi, itikat, ibadet, siyer, ahlak dersleri verildiğini ifade eden Üskülüplü, ''Halkımızdan kurslarımıza gerekli değerin verilmesini istiyoruz. Bu güzel yerlerimize hem maddi hem manevi destekte bulunup çocuklarımızı göndererek, kendimiz katılarak destek olmalıyız ki, dinimizi gerçek kaynağından ve ehil olan öğreticilerimizden doğru olarak öğrenelim'' dedi.
Daha sonra kız hafızlar tarafından Kuran okundu, ney eşliğinde ilahiler söylendi. Semazen ve tiyatro gösterileri de yapıldı.
Hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan Selma Minaz, Merve Erken, Naciye Geyve, Emine Tolu, Ayşe Nur Kılalı, Elif Ebeoğlu, Esra Benli, Aliye Güvendik, Elif Dülger, Hamide Özdoğan ve Esra Tiritin'e taçları, Mevlana Kız Kuran Kursu öğreticilerinden Nuray Yeles tarafından takıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com