Kız Meslek Lisesinde Erken Yaşta Evlilik Semineri

Kız Meslek Lisesinde Erken Yaşta Evlilik Semineri
Edirne Belediye Başkanlığı’nın desteği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sorumluluğunda İMKB Serhat Kız Meslek Lisesinde, Kadına Şiddet ve Erken Yaşta Evlilik konulu seminer programı düzenlendi

Edirne Belediye Başkanlığı’nın desteği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sorumluluğunda İMKB Serhat Kız Meslek Lisesinde, Kadına Şiddet ve Erken Yaşta Evlilik konulu seminer programı düzenlendi.
Edirne Belediyesinden yapılan açıklamada, erken yaşta evlilik konulu seminerlerin devamının geleceğini bildirildi. Açıklamada, katılımcı kuruluşlar tarafından gençlere erken yaşta yapılan evliliklerin kişide neden olduğu psikolojik travmalar, hukuki boyutları ve yasal yaptırımlar, erken yaşta yapılan doğumların anne ve bebek sağlığında sebep olacağı riskler ve eğitimin önemli olduğunun vurgulandığı ifade edildi.
Ayrıca, Edirne Belediyesi, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Edirne Barosu ve İl Müftülüğü’nün katılımlarıyla gerçekleşen seminerde, şiddete maruz kalan kişilerin başvurabileceği kuruluşlar ve yasal hakları konusunda gençlerin bilgilendirildiği ifade edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com