Kız öğrenci yurdunda yangın ve deprem tatbikatı

Kız öğrenci yurdunda yangın ve deprem tatbikatı
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Belediye İtfaiye Müdürlüğü ile Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Örenci Yurdu Müdürlüğünce yangın ve deprem tatbikatı düzenlendi.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Belediye İtfaiye Müdürlüğü ile Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Örenci Yurdu Müdürlüğünce yangın ve deprem tatbikatı düzenlendi.
Kız Öğrenci Yurdunda yapılan tatbikatta doğal afetlerden korunma
yolları ve afetlerde nasıl davranılması gerektiği konuları teorik ve uygulamalı olarak icra edilerek tüm öğrencilerin afet bilincinin gelişmesi sağlandı.
Tatbikatta verilen, doğal afetlerde hayatta kalma ve hayat kurtarma bilgilerini dikkatli şekilde dinleyerek uygulayan öğrencilerin, bu afetlerden yangın ve depremler hakkında edindikleri tüm bilgileri yakın çevresine aktararak doğal afetlerle yaşama bilincinin yaygınlaştırılması istendi.
Düzenlenen tatbikattan sonra bir açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, her an yaşanabilecek doğal afetlerde hayatta kalmak ve hayat kurtarmak için önemli olan bu bilgilerin konularında eğitim almış uzman kişiler tarafından verilmesinin büyük önem taşıdığını söyledi.
Gediz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve uluslar arası düzeyde eğitim almış personel tarafından yangın, deprem, sel gibi doğal afetler yanında trafik kazalarında ilk yardım konularında da bilgiler verildiğini belirten Belediye Başkanı Saraoğlu, 'Gediz Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören kız öğrencilerimizin barındığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdunda gerçekleştirdiğimiz tatbikatta da, yangına müdahale, yangın anında neler yapılabilir, bina tahliyesi, deprem anında neler yapılabileceği ve nasıl davranılabileceği konularını kapsamıştır. Teorik bilgiler yanında gerçekleştirilen uygulamalı eğitimle de bu bilgiler öğrencilerimize konusunda uzmanlaşmış personelimiz tarafından verilmiştir. Bu bilgiler bize müracaat eden her kuruma verilebilecektir. Unutmamalı ki doğal afetler gündelik hayatımızın bir gerçeği olmuştur.
Hepimizin bu gibi afetler konusunda güçlü bilgilere sahibi olması kendimiz için çok önemliyse de başkalarının da hayatta kalmasını sağlayacaktır. Bu bilincin halk arasında yaygınlaşması için tüm öğrendiklerinizi çevrenize aktarmanızı istiyoruz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com