Kız öğrencilere kantine girmek de yasak!

Kız öğrencilere kantine girmek de yasak!
Diyarbakır'da İlçe Milli Eğitim Müdürü kız öğrencilerin kantine girmesini yasakladı

Gün geçmiyor ki devlet yasakçı bir kararla kadın ve kızların hayatına karışmasın.

Kız öğrencilerin etek giymesinin, kızlı erkekli merdivenlerden çıkılmasının, kız erkek yurtlarının yanyana olmasının yasaklanmasından sonra şimdi de kız öğrencilerin kantine girmesi yasaklandı. Diyarbakır'da Çınar ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demir,bir toplantı düzenleyerek okul müdürlerine aldığı yasak kararını bildirdi. Kız öğrencilerin kesinlikle kantinlere girmemesini isteyen Demir bu kararı toplantı tutanağında da açık açık yazıldı.

YASAĞIN AÇIKLAMASI; 'SEHVEN' YAZILMIŞ

Kız öğrencilerin kantine girişini yasaklamakla kalmayan Demir ayrıca kantinin bulunduğu kata nöbetçi öğrenci yerleştirerek kız öğrencilerin girmediğinden emin olmak istedi. Bu akıl almaz karara sebep olarak daha önce kantin görevlileriyle kız öğrenciler arasında bazı olaylar yaşandığını ileri süren Demir konuya ilişkin "Kantin görevlileri ile kız öğrenciler arasında bazı sorunlar oldu. Biz de dikkat edilmesi gerektiğini söyledik. Kesinlikle bir art niyet yok. O ifadeler tutanağa sehven yazılmış" açıklamasında bulundu.

TUTANAĞI BİZZAT İMZALAMIŞ

12 Eylül tarihinde Çınar İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yaklaşık 93 okul yönetecisi ile eğitim öğretim yılı sene başı toplantısı olarak düzenlenen toplantıda yasak kararını duyuran  “Liselerde kantinlere kız öğrencilerinin kesinlikle girmemesini ve bu kata nöbetçi öğretmen görevlendirilmesini” isteyen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demir toplantı tutanağını da bizzat imzalamış. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com