Kız öğrencilerin azmi, engelli vatandaşa “akülü araç” mutluluğu yaşattı

Kız öğrencilerin azmi, engelli vatandaşa “akülü araç” mutluluğu yaşattı
Kütahya'nın Simav ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki bir engelli vatandaş, hiç beklemediği anda akülü araç sahibi olunca sevinç gözyaşları döktü.

Kütahya'nın Simav ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki bir engelli vatandaş, hiç beklemediği anda akülü araç sahibi olunca sevinç gözyaşları döktü.
İlçeye bağlı Çitgöl beldesinde 12 yıldır derme çatma kulübesinde hayat arkadaşı eşi Selime ve koltuk değnekleriyle yaşarken hiç beklemediği bir anda hayallerini süsleyen akülü araca sahip olan 2 kız ve 1 erkek çocuğu babası Atilla Gökalp, hayırsever vatandaşa ve aracın kendisine ulaşmasına yardımcı olanlara teşekkür etti.
Piyasa değeri 2 bin 500 TL'lik akülü aracına tesadüfen kavuştuğunu ifade eden 3 çocuk babası Atilla Gökalp, "Önce Allah'a, ardından Simav Kız Meslek Lisesi Müdürü Yaşar Kaan Ulu, öğrenciler Ceren Baştürk, Esra Çakan ve Fadime Başol başta olmak üzere okulun tüm öğrencilerine, ayrıca bana bu aracı hediye eden Bursalı hayırsever Remziye Göksoy isimli hanımefendiye şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum. Engelleri tesadüfen aştım. Bu Allah'ın bana bir lütfu olsa gerek" dedi.
Okul Müdürü Yaşar Kaan Ulu ise, "Okula yeni tayin oldum. Benden önceki arkadaşlarım döneminde okulumuz öğrencileri Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı 11. sınıf öğrencisi Ceren Baştürk önderliğinde engelli bir vatandaşa akülü araba almak maksadıyla kapak toplama kampanyası başlatmışlar. 30 bin kapağa ulaşmışlar. Kampanya sorumlusu öğrencimiz Ceren Baştürk bir hafta önce bana geldi. Hocam 30 bin kapak topladık. Ben ATV televizyonunda 'Esra Erol ile İzdivaç' isimli program sunucusu Esra Erol'un twitter
hesabında kapak toplama kampanyası ile engelli vatandaşları akülü araç sahibi yaptığını öğrendim. 'Bu kapakları Esra Erol'a gönderelim, ihtiyaç duyduğu bir engelli vatandaşın önündeki engelleri kaldırmasına yardımcı olalım' dedi. Ben de telefon ile Esra Erol hanımefendiye ulaştım. Durumu anlattım. 'Hocam kapaklar sizde kalsın. Siz onları başka bir kampanyada değerlendirin. Geçen gün programımıza Bursa'dan katılan bir hanımefendi engelli bir vatandaşa akülü araç alabileceğini söylemişti. Ben onunla
irtibata geçer ve size ulaşmasını sağlarım' dedi. Yarım saat sonra telefonum çaldı. Bursa'dan Remziye Göksoy isimli hayırsever bir hanımefendi aradı. Yardıma muhtaç engelli bir vatandaşa elinde bulunan yeni akülü aracı Simav'a gönderebileceğini bildirdi. Yaptığımız araştırmada, Çitgöl beldesinde bir ayağı kesik ve koltuk değnekleriyle hayata tutunmaya çalışan Atilla Gökalp isimli vatandaşın akülü araca ihtiyacını olduğunu öğrendik. Bir iki günlük telefon trafiği sonrasında Remziye Göksoy isimli hanımefendi
akülü aracı okulumuza gönderdi. Biz de okulumuza davet ettiğimiz engelli Atilla Gökalp isimli vatandaşımıza öğrencilerin huzurunda akülü aracını teslim etmenin mutluluğunu yaşadık" diye konuştu.
Akülü aracını teslim alan Atilla Gökalp, telefon ile ulaştığı Remziye Göksoy'a teşekkürlerini bildirdi. Gökalp, "Hiç beklemediğim bir anda siz benim engellerimi kaldırdınız. Allah sizden razı olsun" dedi.
Sosyal güvenceye kavuşup emekli olabilmesi için 3 yıl daha sigortalı bir işte çalışmaya ihtiyacı bulunduğunu anlatan Gökalp, "Sağ ayağım kesilmeden önce geçimimi inşaatlarda sıvacılık yaparak sağlıyordum. Damar tıkanıklığı yüzünden sağ ayağım Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'nde kesildikten sonra bir daha çalışamadım. 2 kız evladım ile inşaat işçisi oğlum Emrah Gökalp de geçim sıkıntı çekiyor. Bana eşim bakıyor. Komşularımızın yardımıyla ayakta durabiliyoruz. Bir yerde iş verseler çalışırım, SGK
bana maaş bağlamadı. 5 bin 200 günlük primim emekli olmama yetmiyor. Hali vakti yerinde olan hayırseverlerden yardım bekliyorum. Hiç beklemediğim bir anda akülü aracımı gönderen Allah'ımdan inşallah bana iş verecek bir hayırseveri de göndermesini bekliyorum. Yardım edene hayır dua ederim" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com