Kızı ve torunlarıyla özlem gidermek için bilgisayar öğreniyor

Kızı ve torunlarıyla özlem  gidermek için bilgisayar öğreniyor
Almanya'da 40 yıl çalışıp emekli olduktan sonra Simav'a kesin dönüş yapan 60 yaşındaki kadın, Almanya'daki kızı ve iki torunu ile internetten görüşebilmek için bilgisayar kursuna gidiyor
 Almanya'da 40 yıl çalışıp emekli olduktan sonra bu yıl Kütahya'nın Simav ilçesine kesin dönüş yapan 60 yaşındaki kadın, Almanya'da yaşayan kızı ve iki torunuyla internetten görüşerek özlem giderebilmek amacıyla bilgisayar kursuna gidiyor. 
     İşçi emeklisi Nuray Kuzu (60),  yaptığı açıklamada, 1972 yılında 20 yaşındayken Almanya'nın Mannheim kentine göç ettiğini ve burada 40 yıl çalıştıktan sonra bu yıl emekli olduğunu bildirdi. 
     Geçen nisan ayında kocasıyla memleketi Simav'a kesin dönüş yaptığını belirten Kuzu, kızı ve iki torununun hala Almanya'da yaşadığını söyledi. 
     Kuzu, yurt dışında bulundukları yıllarda kızına aldıkları bilgisayarın kullanımını öğrenme imkanı bulamadığını dile getirerek, şöyle devam etti: 
     ''Almanya'da bir türlü bilgisayar kullanımı öğrenme fırsatı bulamamam içimde ukde olarak kalmıştı. Torunlarım bile oyunlar oynayarak bilgisayarı öğrendi ama ben öğrenemedim. Simav'a kesin dönüş yaptıktan sonra belediyenin bilgisayar öğretilmesiyle ilgili projesi olduğunu duydum ve kursa kayıt yaptırdım. Hafta içi her gün geldiğim bu kursta ben de diğer arkadaşlarım gibi çok şeyler öğreniyorum. Kursa daha çok kızım ve torunlarımla internetten görüntülü görüşme yapabilmek için katılıyorum. Kursu tamamladığımda Almanya'da yaşayan kızım ve iki torunumla bilgisayar ve internet sayesinde daha sık görüşebileceğim.'' 
     
     -''Artık her gün 'Bugün ne pişireyim-' diye kaygılanmayacağım''- 
     
     Kurs öğreticisi Sevgi Demirel ve diğer 13 kursiyerin kendisine yardımcı olduğunu anlatan Kuzu, internete girerek arama motorlarından istediği bilgiye ulaşabilir duruma geldiğini belirtti. 
     Kuzu, kursun düzenlenmesinden dolayı Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederek, ''Artık her gün, 'Bugün ne pişireyim-' diye kaygılanmayacağım. İnternete girerek günün menüsünden yemek tarifleri ve pişirme şekillerini öğrenebileceğim'' dedi. 
     Sürücü belgesini 37 yıl önce aldığını kaydeden Kuzu, otomobil, traktör, motosiklet gibi taşıtları kullanabildiğini sözlerine ekledi. 
     
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com