Kızılay Kan Merkezinden Çorlu`Da Kan Bağışı Kampanyası

Kızılay Kan Merkezinden Çorlu`Da Kan Bağışı Kampanyası
Türkiye Kızılay Derneği Çorlu Şubesi ve Çorlu Kan Merkezi tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalar kapsamında Çorlu Cumhuriyet Meydanında kan bağışı kampanyası düzenlendi

Türkiye Kızılay Derneği Çorlu Şubesi ve Çorlu Kan Merkezi tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalar kapsamında Çorlu Cumhuriyet Meydanında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Mobil kan bağışı aracı yardımıyla gerçekleştirilen kampanyaya Çorlulular ilgi gösterdiler.
Kış aylarında azalan kan bağışları nedeniyle ihtiyacın artmasını da göz önünde bulunduran Kızılay ekipleri kan bağışı kampanyalarını sıklaştırdılar. Cumhuriyet Meydanı Kızılay Derneği Çorlu Şubesi binasında yer alan kan bağışı merkezinin yanı sıra mobil araçlarla da kan bağışı kampanyaları düzenleyen ekipler, azalan bağış miktarını artırmak ve ihtiyacı en aza indirebilmek için uğraş veriyor. Vatandaşlardan kan bağışına önem vermelerini isteyen yetkililer, kampanyaların periyodik olarak tekrarlandığını da belirtiyor.
Yetkililer: “18 - 65 yaş arasında 50 kilo ve üzerinde ağırlıkta olan, önemli sağlık sorunu olmayanlar ve hemoglobin düzeyi uygun olan her vatandaşımızın üç ayda bir olmak üzere yılda dört kez kan bağışında bulunabilirler. Tüm vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam ve bir ünite kanın her an kendimize, yakınlarımıza, sevdiklerimize ve sevenlerimize de gerekli olabileceğini düşünerek kan bağışında bulunmaları gereklidir” dediler.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com