Kızılay Kongresi Yapıldı

Kızılay Kongresi Yapıldı
Kütahya Türk Kızılayı Derneği Şube Başkanlığı 2010 yılı Olağan Kongresi 14 Şubat Pazar günü Kütahya Belediye Kültür Sarayında yapıldı. Kongrede yapılan seçimde Kütahya Kızılay Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten ve seçime de tek aday olarak giren

Kütahya Türk Kızılayı Derneği Şube Başkanlığı 2010 yılı Olağan Kongresi 14 Şubat Pazar günü Kütahya Belediye Kültür Sarayında yapıldı. Kongrede yapılan seçimde Kütahya Kızılay Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten ve seçime de tek aday olarak giren Halit Oğuz Atakan yeniden başkan olarak seçildi. Ayrıca kongrede gündeme alınan maddeler görüşülerek karara bağlandı.
Kütahya Türk Kızılayı Derneği Şube Başkanlığı 2010 yılı Olağan Kongresi'ne Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu başta olmak üzere çok sayıda üye katıldı.
Kütahya Türk Kızılayı Derneği Şube Başkanı Halit Oğuz Atakan Kongre'de açılış konuşmasında: ''2007-2008-2009 Faaliyet Raporu ile aynı yıllara ait gelir gider tabloları, 2010 eylem planı ve aynı yıla ait Bütçe Tasarı görüşmeleri yapılacaktır. 31.12.2009 yılı itibariyle üyelik bilgilerini günceleştiren üye girişi ve yıllık aidatlarını yatıran 201 üyemiz bulunmakta ve bu üyelerimiz kongremize katılma, seçme ve seçilme hakkına sahiptir. Bu kongrede ayrıca başkan, dört asil, beş yedek yönetim kurulu üyeleri, bir denetçi ayrıca bir denetçi yedeği ve şube başkanı haricinde iki genel merkez delegesi ile birlikte yedekleri seçilecektir''dedi.
Atakan, Türk Kızılayı'nın ilkelerini ve amaçlarını tanıtmak için Kütahya Şubesi olarak takım arkadaşlarıyla birlikte gerekli çalışmaları yaptığına inandığını da belirtti.
Atakan:''Yönetime geldiğimiz günden beri yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde üye sayımızı önemli ölçüde arttı. Haklımızın ilgisiyle birlikte büyümemiz hızla artmaya devam etmektedir. 2009 yılı kurban çalışmaları sonucunda halkımızın büyük ilgisiyle karşılaştık ve böylece geçmiş yıllara oranla 2009 yılında halkımızın kurban bağışları daha fazla oldu diyebiliriz'' dedi.
Kütahya Türk Kızılayı Derneği Şube Başkanlığı 2010 yılı Olağan Kongresi'nde şu gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanacağı açıklandı:''2007-2008 ve 2009 yılları faaliyet raporu ile gelir ve giderinin görüşülerek üyelerin oylarına sunulması, 2007-2008 ve 2009 yıllarına ait denetçi raporunun görüşülerek üyelerin oylarına sunulması, 2007-2008 ve 2009 yılları şube yönetim kurulunun oluşturulması, 2010 şube eylem planın görüşülerek üyelerin oylarına sunulması, 2010 yılı tahmini bütçesinin tetkiki ve üyelerin oylarına sunulması, dilek ve tekliflerinin incelenerek Kızıay Genel Merkeze gönderilmesi son olarak yönetik kurulu üyelerinin seçimi yapılacaktır.''
Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasından sonra başkanlık seçimleri için kongreye katılan üyeler oy kullandı.
Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten ve seçime de tek aday olarak giren Halit Oğuz Atakan yeniden başkan olarak seçildi. Yönetim Kuruluna seçilen üyelerin isimlerini ise görev dağılımı yapıldıktan sonra açıklanacağı Halit Oğuz Atakan tarafından açıklandı.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com