Kızılay’da polis ablukası!

Kızılay’da polis ablukası!
1 Mayıs'ı Kızılay'da kutlamak isteyen vatandaşlara engel olmak için polis sabahın erken saatlerinde Güvenpark'ı abluka altına aldı

Ankara Valiliği önceki gün bir açıklama yaparak Başkent’te kutlamalara sadece Sıhhiy ve Tandoğan Meydanlarında izin verileceğini, Kızılay’da ise kutlamanın yasak olduğunu belirtmişti. İşçi Bayramını Kızılay’da kutlamak isteyen Ankaralılar ise yoğun güvenlik önlemiyle karşılaştı.

TOMA’LAR HAZIR BEKLİYOR
Güvenpark’taki heykelin önünde sabah saatlerinde onlarca polis konuşlanırken, TOMA’lar ve itfaiye araçları da bölgede hazır bulundu.

DOLMUŞ DURAKLARI BOŞALTILDI
Güvenpark’taki otobüs ve dolmuş durakları da boşaltılırken, dolmuşların TBMM Kavşağı’nda duracağı, Kızılay’a girmeyeceği belirtildi.

ANKARA ÜÇE BÖLÜNDÜ
Ankara’da 1 Mayıs’ın Tandoğan ve Sıhhiye medyanlarında kutlanacağı Valilikçe kararlaştırılırken Halkevleri, Öğrenci Kolektifleri, Liseli Genç Umut, Politeknik, Devrimci Öğretmen, Devrimci Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları, DHF, Partizan, Alınteri, Mücadele Birliği, BDSP, Öğrenci Dayanışması, Güvenlik-Sen, Umut-Sen, ÇHD Ankara Şubesi, Devrimci 78’liler, Afsad, ODTÜ’lüler, Cebeci Öğrencileri, Kuğulu direnişçileri, 100. Yıl İnisiyatifi, Anıtpark Forumu ve Batıkent’ten dört mahalle meclisi Kızılay çağrısı yapmış, buluşma saati 12.30 Güvenpark olarak belirlenmişti.
Sıhhiye Meydanı’ndaki mitingde de bölünme yaşanmış, tertip komitesinde olacağını duyuran Türk-İş “eylem kırıcılığı” görevinden taviz vermeyerek 1 Mayıs’a bir hafta kala Tandoğan Meydanı’na gitme kararı almıştı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com