Kızılay'dan 'buruk' veda

Kızılay'dan 'buruk' veda
19 Mayıstaki 5.9'luk depremin ardından Kütahya Simav'a gelerek vatandaşlara barınma, yiyecek ve diğer konularda kucak açan Türk Kızılayı, deprem ve ardından bu güne kadar sayıları 23 bini bulan artçıların etkisini kaybetmesiyle ilçeden ayrıldı

19 Mayıstaki 5.9'luk depremin ardından Kütahya Simav'a gelerek vatandaşlara barınma, yiyecek ve diğer konularda kucak açan Türk Kızılayı, deprem ve ardından bu güne kadar sayıları 23 bini bulan artçıların etkisini kaybetmesiyle ilçeden ayrıldı.
Veda için Kaymakam Yüksel Ünal'ı makamında ziyaret eden Türk Kızılay Teşkilatı Simav Ekip Başkanı Ahmet Yetik, depremde dağıttıkları 6 bin 715 çadırdan 6 bin 507'sini geri toplayabildiklerini, 208 adedinin ise vatandaşlar tarafından saklandığı için toplayamadıklarını kaydetti.
Kayıp çadırların toplama işlemi için Kızılay Simav Şube Başkanı Ali Ulus'u görevlendirdiklerini ifade eden Yetik, Simav'dan buruk ayrıldıklarını kaydetti.
Kayıp çadırların bulunması için çalışma başlatacağını ifade eden kaymakam Yüksel Ünal, aramalarda ev veya işyerinde Kızılay'a ait çadır çıkan vatandaşlar hakkında hırsızlıktan suçundan yaşal işlem başlatacaklarını bildirdi.
Kaymakam Ünal, “Hiç kimsenin Kızılay gibi bir hayır kuruluşunun malına ey koyma ve saklamaya hakkı yoktur. Bu tür kötü niyetli kişiler hakkında yasal işlem başlatacağız. Elinde Kızılay'a ait çadırı bulunan kişiler en kısa sürede Kızılay Simav Şuba Başkanlığına teslim etsinler” dedi.
Kızılay'ın Simav depreminde verdiği hizmetlerden Simavlılar gibi Kaymakamlık olarak kendilerinin de çok mutluluk duyduklarını ifade eden Kaymakam Ünal, “Allah bir daha böyle felaketler göstermesin. Kızılay'a Simav halkı ve şahsım adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com