Kızılinler çok cazip hale gelecek

Kızılinler çok cazip hale gelecek
Karaca, ‘‘Kızılinler’de yer alan termal kaynaklarda yapılan analiz sonuçlarına bakıldığında minareli bir sudur. Hekim kontrolünde soğutularak banyo uygulamaları şeklinde birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır’’ dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şube Başkanı Dr. Sıtkı Karaca, Kızılinler Termal Projesi'nin kente büyük katkı sağlayacağını belirterek "‘Ankara, Konya’ya olan ulaşım kolaylığı ve çok yakın zamanda İstanbul hattının da açılacak olması bölgemizi ve Eskişehir’e sadece 11 kilometre uzaklıkta olan Kızılinler bölgesini çok cazip hale getirmektedir’’ şeklinde konuştu.

MÜSİAD Eskişehir Şubesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Kızılenler Projesi konusunda açıklamada Başkan Dr. Sıtkı Karaca, bu bölgede bulunan doğal kaynak suyunun insan vücudunun ısısına en yakın su olma özelliğinden bahsetti. Karaca, ‘‘Kızılinler’de yer alan termal kaynaklarda yapılan analiz sonuçlarına bakıldığında minareli bir sudur. Hekim kontrolünde soğutularak banyo uygulamaları şeklinde birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır’’ dedi.

Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile Eskişehir’e daha kolay ulaşım sağlandığına değinen Başkan Karaca, ‘‘Ankara, Konya’ya olan ulaşım kolaylığı ve çok yakın zamanda İstanbul hattının da açılacak olması bölgemizi ve Eskişehir’e sadece 11 kilometre uzaklıkta olan Kızılinler bölgesini çok cazip hale getirmektedir’’ şeklinde konuştu.

Kızılinler’in, tedavi merkezi özelliği taşımasının yanı sıra kültür, kongre ve spor amaçlı turizmi de hareketlendireceğini ifade eden Dr. Sıtkı Karaca, ‘‘Odunpazarı evleri, Seyitgazi Türbesi, Frig Vadisi, Yazılıkaya, Han Yeraltı Şehri ve Mahmudiye Haraları gibi diğer kültürel ve doğal değerlere de ilişkilendirilmesi projeye daha da kapsamlı bir hale gelecektir’’ diye konuştu.

Kızılinler Projesi hakkında bilgi veren MÜSİAD Başkanı Dr. Sıtkı Karaca şunları kaydetti:
‘‘Eskişehir Kızılinler Termal Turizm Merkezi’nde özel yatırımcıya ayrılan toplam 2 bin 500 kapasiteli termal turizm tesisi alanı, toplam 4 bin yatak kapasiteli sağlık ve turizm tesis alanı, ileri yaşam merkezi kapsamında toplam 6 bin yatak kapasiteli sağlık ve turizm tesis alanı ile kür parkı alanının olması öngörülmektedir. Projenin yaklaşık 380 milyon Euro’ya mal olacağı tahmin ediliyor. İlgili bakanlıklarca ve İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından ihale sürecine gelindi. Eskişehir’in tüm dinamikleri bu ihale sürecinin bir an önce gerçekleşmesi için güç birliği yapmalıdır.’’ dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com